İstanbul'da geçen hafta sonu meydana gelen şiddetli fırtına, Sarıyer Garipçe'deki balıkçı barınakları ve restoranları olumsuz etkiledi. Dev dalgaların etkisiyle zarar gören bölgeler, havadan çekilen drone görüntüleriyle ortaya konuldu.dalagalarin-vurdugu-sariyer-garipce-adeta-savas-alanina-dondu-son-hali-havadan-boyle-gorunt (3)

Cumartesi sabahı başlayan ve pazar günü daha da şiddetlenen fırtına, özellikle Garipçe sahilinde büyük hasara yol açtı. Dalgaların şiddetiyle balıkçı barınakları ve restoranlar adeta yerle bir oldu. Sahildeki beton ve asfaltın dalgalar tarafından söküldüğü de görüldü.

dalagalarin-vurdugu-sariyer-garipce-adeta-savas-alanina-dondu-son-hali-havadan-boyle-gorunt (1)-1

İzmir'de dehşet anları kamerada: Berber dükkanındaki şahsa silahlı saldırı İzmir'de dehşet anları kamerada: Berber dükkanındaki şahsa silahlı saldırı

Mağduriyet yaşayanlardan biri olan Ramazan Kurt, dükkanının zarar gördüğünü belirtirken, diğer bir kişi olan Bünyamin Öztürk ise olay sırasında zarar gören bir şeyinin olmadığını ancak büyük bir afet yaşandığını dile getirdi. Öztürk, fırtınanın etkisiyle dalgaların çok yüksek olduğunu ve bazı evlerin üzerinden geçtiğini ifade etti. Can kaybının olmamasının sevindirici olduğunu belirtirken, bölgedeki restoranların ve yapıların zarar gördüğünü vurguladı. Sahildeki restoranlar, tuvaletler ve hatta camiye kadar uzanan alanlarda zararlar meydana geldiğini ekledi. Ağır kütleye sahip olan asfaltın dalgalar tarafından söküldüğünü de paylaştı.

Kaynak: İHA