Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanı, Anıtkabir'i ziyaret ederek Atatürk'ün mozolesine çelenk koyacak. Törene, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılacak.

cumhuriyetin-100-yili-ulkenin-dort-bir-yaninda-coskuyla-kutlaniyor

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde "Cumhuriyet'in 100. Yılında 100 Eser" isimli yağlıboya resim sergisinin açılışına katılacak, Cumhuriyet Bayramı tebriklerini kabul edecek ve resepsiyon verecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 19.23'te saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından 100. Yıl Hitabı'nı gerçekleştirecek.

‘Engelsiz Meclis’  Dünya Engelliler gününde eski TBMM'de toplandı ‘Engelsiz Meclis’ Dünya Engelliler gününde eski TBMM'de toplandı

İzmir'den renkli görüntüler

İzmir'de, Cumhuriyet'in 100. kuruluş yıl dönemi çeşitli etkinliklerle coşkuyla karşılandı; bu özel gün için kentte bulunan binalar ve sokaklar, gururla dalgalanan Türk bayrakları ve Atatürk posterleri ile renklendi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen çelenk sunma töreni de büyük bir katılımla gerçekleşti.
 

Kaynak: AA