Şehzadeler Kaymakamlığı Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya, Vali Enver Ünlü'nün yanı sıra İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Zafer Tombul, Garnizon Komutanı P. Alb. Zeynel Abidin Alptekin, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rana Kibar, Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen, Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay, Şehzadeler Kaymakamı Fatih Genel, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

Manisa'da Cumhuriyetimizin 100. yıl kutlamaları büyük bir coşkuyla başlıyor-1

Vali Enver Ünlü toplantının açılış konuşmasında, Türkiye genelinde olduğu gibi Manisa'da da Cumhuriyetimizin 100. yılının büyük bir coşku ve birlik beraberlik içerisinde kutlanacağını belirtti.

Toplantıda, 100. Yıl kutlamaları kapsamında gerçekleştirilecek etkinlikler ayrıntılı bir şekilde ele alındı. 100. Yıl kutlamaları bir hafta boyunca devam edecek ve 24 Ekim günü saat 17.15'te Cumhuriyet Meydanı'ndan Tarzan Meydanı'na Vali Enver Ünlü ve diğer protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilecek açılış yürüyüşü ile başlayacak.

Hafta boyunca sürecek etkinlikler kapsamında Cumhuriyet Meydanı, Tarzan Meydanı, Atatürk Kent Park, Cafe Sera, Magnesia AVM ve Manisa Prime AVM gibi mekanlarda sahneler kurulacak. 24-27 Ekim tarihleri arasında 17.30-20.30 saatleri arasında, 28-29 Ekim'de ise 14.30-17.30 saatleri arasında yaklaşık 40 kurumdan 70 grup, jimnastik gösterileri, mehter ve bando takımları, çeşitli halk oyunları gösterileri gibi etkinliklerle vatandaşın Cumhuriyetin 100. Yıl coşkusuna eşlik edecek.

5 Aralık 2023 Kemalpaşa elektrik kesintisi planları bozacak! -Gediz Elektrik kesintisi 5 Aralık 2023 Kemalpaşa elektrik kesintisi planları bozacak! -Gediz Elektrik kesintisi

Bu yılın özel bir ayrıcalığı olarak, Demirci Akıncıları Atlı Süvarileri, etkinliklerin kortej kısmında ilk kez yer alacak. Ayrıca, Milli Eğitim Bakanlığı'na ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi'ne bağlı öğrenciler, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcuları, Manisa Organize Sanayi Bölgesi ve Soma maden işçileri, sağlık çalışanları, askerler, itfaiye, arama kurtarma ekipleri, halk eğitim merkezleri, oda ve sivil toplum kuruluşlarındaki gönüllüler de etkinliklere katılarak Manisa'nın dört bir yanından gelen herkes ve her kesimin bir araya gelerek 100. Yıl coşkusunu kutlayacağı belirtildi.

Kaynak: Haber Merkezi