Reklam
Reklam

Cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum, sen genel başkanlığını ortaya koyabiliyor musun?

İzmir’de partililerle buluşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Saray’da bir CHP’li ile görüştü’ iddialarını çok sert tepki verdi. Konunun ispatı için Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenen Erdoğan, “Bak İzmir’den milletvekili olduğun ilden sesleniyorum sana. Eğer yiğitsen, ben cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum. Acaba sen genel başkanlığını ortaya koyabiliyor musun?” dedi

Cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum, sen genel başkanlığını ortaya koyabiliyor musun?
22 Kasım 2019 - 16:48 - Güncelleme: 22 Kasım 2019 - 17:02
Reklam

KENAN YEŞİL
Çeşitli programlara katılmak için İzmir’e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk önce açılışını yapacağı Ege Üniversitesi  Bilal Saygılı Camisine gitti. Cuma namazını vatandaşlarla birlikte yeni yapılan camide kılan Erdoğan, ardından ise Caminin açılışını gerçekleştirdi. Buradaki açılışının ardından AK Parti İzmir İl Başkanlığına geçen Erdoğan, partililerle buluştu. İl başkanlığındaki balkondan vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi. ‘Saray’da bir CHP’li ile görüştüğü’ iddiasına sert tepki veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na ispat için ‘hodri meydan’ çağrısında bulundu.
Yeni ve güçlü teşkilat vurgusu
İl başkanlığında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8 ay sonra İzmir’de bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. İzmir teşkilatını ve İzmirlileri 31 Mart seçimlerde gayretlerinden dolayı teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, rehavete kapılmama uyarsında bulundu. Kongre sürecine ilişkin önemli mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Güçlü ve zayıf yanlarımızı tartarak eksikliklerimizi giderek partimizi çok güçlü bir şekilde geleceğe taşıma gayreti içindeyiz. 7’nci olağan kongre sürecimiz partimizi yenilediğimiz taze bir ruhla yepyeni bir heyecanla yola devam ettiğimiz farklı bir dönem olacak. Yeni teşkilat yapımız 2023-2024 seçimlerinde kilit rol oynayacak” dedi.

Kılıçdaroğlu’na çağrı


Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Saray’da bir CHP’li ile görüştüğü’ iddiasına ise çok sert tepki vererek, bu konunun ispatı için CHP lideri Kılıçdaroğlu’na ‘Hodri Meydan’ çağrısında bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu’nu yönelik eleştirerek şöyle konuştu:  “Son günlerde bir şey tutturdu, güya ben külliyede bir CHP’liyle görüşmüşüm. Arkadaşlarım gerekli cevabı verdiler. Böyle bir görüşme olmadı dediler ve bunu haber yapan gazeteci kayıp. Kendisi diyor ki herhalde yanıldık falan. Bay Kemal, senin hayatın yalan. Bak İzmir’den milletvekili olduğun ilden sesleniyorum sana. Eğer yiğitsen, ben cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum. Acaba sen genel başkanlığını ortaya koyabiliyor musun? İspat ettin ettin, etmedin takdirde CHP’nin genel başkanlığı bu yalancıdan kurtulsun ve çek git. Ama yapamaz. Bugüne kadar ben bunu çok söyledim, denedim. Hepsi birbirini bulmuş. O gazetenin köşe yazarı da bu da. Bizim hayatımıza yalan girmedi ama bunların hayatı yalan” ifadelerini kullandı.
Onlar kaçıyor biz kovalıyoruz
Konuşmasının devamında terörle mücadele vurgusu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Terörün inine girdik mi? Adım adım takip ediyor muyuz? Artık kaçacak delik arıyorlar. Onlar kaçıyor biz kovalıyoruz. Barış Pınarı Harekatı ile bizim sınırlarımızı taciz eden teröristlere Barış Pınarı Harekatı ile haddini bildirdik mi? O terör koridorunu yapamadılar. Bay Kemal dedi ki, bizim Suriye’de ne işimiz var? Bay Kemal bizim Suriye’de işimiz var veya yok senin oralarda ne işin var. Esad’a adamlarını neden gönderdin, neden gönderiyorsun?” diye konuştu.
İzmir’e 17 yılda 70 kat trilyon yatırım
Son 17 yılda İzmir’e yapılan yatırımlardan örnekler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “17 senede İzmir’e yaptığımız yatırımlar siyasete bakış açımızın en somut örneği. İzmir’e 70 kat trilyon yatırım yaptık. CHP’nin buralarda yatırım diye bir izi var mı yok yapmaz. Yapamaz. Çünkü onlarda çalışalım derdi yok. İzmirli ihtiyaç sahiplerine 5,5 kat trilyon tutarında sosyal yardım yaptık. Şehrimizde 35’i hastaneden oluşan 109 sağlık tesisini hizmete soktuk. Bayraklı Şehir Hastanesi ile birlikte Menderes, Selçuk, Kemalpaşa, Beydağ şehir hastanelerinin inşası sürüyor. Tınaztepe Şehir Hastanesi’nin proje çalışmaları devam ediyor. CHP Genel Başkanı, şehir hastanelerinden rahatsız. Vatandaşlarımızın birinci sınıf sağlık hizmeti almasını CHP ve ortakları içine sindiremiyor istiyorlar ki millet kuyruklara mahkum olsun, hastaneler hastalık dağıtmaya devam etsin. Bunlar kendileri için hak gördükleri sağlık hizmetini sizler için lüks görüyorlar. Ama biz onlara rağmen bu hastaneleri hizmete alacağız. CHP ve tayfası istemese de batılı ülkelerden bile ileri standartlarda sağlık hizmetleri ile buluşturacağız. Hastaneye adım attığınız zaman Allah bu hükümetten razı olsun diyeceksiniz. Ulaşımda İzmir’e 25 milyar liralık yatırım yaptık. İstanbul-İzmir otoyolu bitti mi. 8-9 saat süren yolculuğu 3,5 saate indirdik. Arabanıza oturdunuz 3,5 saatte hamdolsun İstanbul’a gidiyor musunuz? O ne çile idi önceden… Bu otoyola bile çamur atmaya kalktılar. Ama bu yolu kullanan herkes şimdi bize dua ediyor. Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu’nun 91 km tamamlayıp trafiğe açtık. Kalan 5 km kesimi de aralık sonunda tamamlıyoruz. İzmir Körfez Geçişi’nin etüt projesini tamamladık imar planı çalışması devam ediyor.  İzmir susuz muydu, Gördes’i kim yaptı? İzmir’i suya biz kavuşturduk. Aslında Büyükşehir’in göreviydi bu, ama yapmadı. Sizler İzmirliler olarak bu hizmetlerin tamamını kullanıyorsunuz. Bundan sonra da sizlere hizmetkar olmaya devam edeceğiz. Sizlerden kışkırtmalara asla gelmemenizi, uyanık olmanızı istiyorum” şeklinde konuştu.


Bilal saygılı camiinin açılışını yaptı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ege Üniversitesi Bilal Saygılı Caminin açılışını yaptı. Cuma namazının ardından gerçekleştirilen törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bilal Saygılı Camii ve Külliyesinin hayırlı olmasını dileyerek caminin yapımında emeği geçen herkese ve Bilal Saygılı’ya teşekkür etti. Camilerin ibadethane olduğu kadar, muhabbetin, tanışmanın, kaynaşmanın, dayanışmanın yeri olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Adına ümmet dediğimiz sınıf, sınır, mesafe, renk, dil ve ırk tanımayan evrensel kardeşliğimiz, evvela camilerimizde vücut bulur. Müminler, tüm renkleriyle, bütün farklılıklarıyla ümmet olduklarının, kardeş olduklarının bilincine öncelikle camilerde varır. Bunun için cemaati olmayan her camii, ne kadar ihtişamlı ne kadar görkemli olursa olsun, yetim ve öksüz bir eserdir. Çocuk sesleriyle güzelleşmeyen, gençlerin heyecanıyla, hanımların nezaketiyle dolmayan camiler, mahzun kalmaya mahkûmdur. Üniversite öğrencilerimiz başta olmak üzere, bu bölgede yaşayan tüm kardeşlerimin Bilal Saygılı Camiini öksüz ve yetim bırakmayacaklarına inanıyorum” şeklinde konuştu

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam