Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2023 mesajı

AK Parti İzmir 7. Olağan Kongresine katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir’deki coşkunun 2023 ile ilgili bir mesaj verdiğini belirterek, “İzmir inşallah bir diriliş muştusunu bugün bizlere veriyor. 2023 ile ilgili bir başka müjdeyi bugün aldığımızı görüyorum” dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2023 mesajı
22 Şubat 2021 - 16:10
Reklam

KENAN YEŞİL

AK Parti İzmir 7. Olağan Kongresi Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Halkapınar Spor Salonu’nda yapılan kongreye büyük ilgi gördü. Yaklaşık 7 bin kişinin takip ettiği kongreye, Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Fuat Oktay, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Mahir Ünal, AK Parti İzmir Milletvekilleri, MHP İzmir Milletvekilleri, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, AK Parti Eski İl Başkanı Bülent Delican ve partililer katıldı. Eşi Emine Erdoğan ile kongre salonuna gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, salona girer girmez büyük bir coşkuyla karşılandı. Salondaki heyecanlı coşku sonrası karşısında Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İzmir inşallah bir diriliş muştusunu bugün bizlere veriyor. 2023 ile ilgili bir başka müjdeyi bugün aldığımızı görüyorum” dedi. AK Parti İzmir 7. Olağan Kongresi’nde konuşmasına birlik ve beraberlik mesajları vererek başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na İzmir’den yüklendi. CHP’nin eski Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’la ilgili ‘Damat nerede’ sözlerine cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Bankası döviz rezerviyle ilgili açıklamalarda bulundu.

‘Damat nerede’ sorusuna cevap

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun eski Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’la ilgili ‘Damat nerede’ sözlerine cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Son zamanlarda CHP, Hazine ve Maliye eski bakanımız Berat Albayrak ve onun nezdinde tüm ailemle birlikte şahsıma hedef alan bir kampanya yürüyor. Ülkenin ve milletin hayrına en küçük bir sözlerine ve duruşlarına şahit olmadığımız CHP yöneticilerinin hezeyanları uğraşmayı zulh ahdettiğimiz için görmezlikten geldik. Bu kampanya siyaset boyutuna açtığı, temel haklara ve özgürlüklere ve aile boyuna varınca cevap vermek üzerimize vacip oldu. İzmir’in en kötü talihi Kılıçdaroğlu’nun buradan meclise milletvekili olmasıdır. Önüne hangi hakikatler konursa konsun önceden ezberlediği şeyleri konuşuyor. İçişleri Bakanı ve Savunma Bakanı, CHP ve İYİ Parti Genel Başkanlarına gönderdim. Bu katliamla ilgili bilgi vermelerini istedim. Bakanlarım bunu söyleyince CHP’nin başındakini adam zannettim. Haberimiz yok diyordu aslı kaynağından öğrensinler istedim. Belgelerle hangi sorular sorarlarsa cevaplasınlar istedim. Bu yapıldığı halde daha sonra mecliste maalesef tamamiyle sınır aşan bir yapıyla edep dışı her şeyi yaptılar. Kemal Kılıçdaroğlu siyasetin kenti mecrasıyla oraya gelmiş genel başkan değil bir proje olara orada bulunmaktadır. Yanındakiler de o projenin diğer başlıkları, yandaşlarıdır. Berat beyle ve onun üzerinden şahsımızla ilgili kampanyaya hız vermelerinin sebebi budur. Kendilerine tevdi edilen misyonu sürdüreceklerini biliyorum” dedi.

Damat sıfatı başarısının önüne geçti

Berat Albayrak’ın Maliye ve Hazine Bakanlığı ve Enerji Bakanlığı döneminde yaptığı çalışmalarla ekonomi ve enerji alanındaki saldırılara karşı büyük bir mücadele verdiğini belirten Erdoğan, “Ekonomi tarafında Berat bey en önde mücadele etmiştir. Damat sıfatı bu alanlarındaki gayreti ve başarısının öne geçirilmiştir. Herhangi bir siyasetçi olarak yapsaydı kendisi ile ilgili daha objektif değerlendirmeler olacaktır. Enerji alanında yapılanlar Berat beyin bakanlığı döneminde yapılan çalışmalardır. Sismik araştırmalar, sondaj gemileri adeta bir otomobil fiyatındadır. Bunu başardığı için kuduruyorlar, çıldırıyorlar. Türkiye ekonomisini daha güçlendirmek için Berat beyin bakanlığı döneminde faaliyete geçirdik. Bunlar içerisinde katılım şirketlerinde yeni iş modelinin geliştirilmesi ve katılım şirketlerinin faiz kredilerini çeşitlendirilmesidir. CHP faizcidir, IMF’cidir, IMF temsicileri ile kapalı kapılar ardında görüşme yapanlardır” diye konuştu.
Döviz rezervimiz 95 milyar dolar

CHP’nin Merkez Bankası ile ilgili ‘Merkez Bankası rezervleri eridi’ iddialarına İzmir’den yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Bankası rezervinin ise 95 milyar dolar olduğunu açıklayarak şöyle konuştu: “Türkiye’nin IMF’ye borcu biz göreve geldiğimizde 23,5 milyar dolardı. Biz mayıs 2013’te IMF borçları ödedik ve borcu sıfırladık. IMF’ye bir kuruş borcumuz yok bitti bu iş. Bizi diyorlar ki ‘Gidin IMF’den borç alın’ o sizin cibilliyetsizliğinizdir. Bunlar sahtekar, ‘Merkez bankasının döviz rezervi sıfırlandı, hatta sıfırın altına düştü’ dediler. Biz göreve geldiğimizde döviz rezervi 27,5 milyar dolardı. Şimdi 95 milyar dolar rezervimiz var. Başbakanlığım döneminde 2013 yılında bu döviz rezervi 132 milyar dolara kadar çıktı. Biz yeniden 132’ye de çıkarız 200’e de çıkarız. Çünkü biz bu işi biliyoruz. Bizim akıl hocalarımız batı değil. CHP’nin akıl hocaları IMF. Türkiye finansal dalgalanmaları karşı koymak için planlı ve kontrolü döviz işlemleri yapıldı ve yapılanların hepsi hukuka uygundur. Bu döviz işlemleri sayesinde ülkemiz, ciddi etkiler yol açan şoklara rağmen hedeflerinde kalmayı başardı. 
İzmir’e suyu biz getirdik

Ak Parti’nin Türkiye’ye kazandırdığı projeler üzerinden CHP’ye yönelik eleştirilerini dile getiren Erdoğan “Bunları kağıt üzerinde bile söyleyemiyorsanız düşün bu milletin yakasından. Bıktık sizden. Dikili bir taşınız yok ya. Büyük şehirlerde su problemini aşmak kimin görevi? Belediye mi yoksa merkezi yönetim mi? Bu büyükşehir belediyesinin görevidir. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin suyunu DSİ kanalıyla buraya biz getirdik. Biz verdik biz. Büyükşehir getirmesi gerekirken yapamadı. Biz her ne kadar İzmir bize oy vermiyorsa da su getireceğiz dedik. Suyu DSİ ile biz getirdik. Bizim anlayışımız bu. Hiç ümidimiz yok. Ama İzmir’den verdiğimiz mesajların yerini bulması en büyük temennimizdir. Aksi takdirde 2023 seçimlerinde de vizyonda, hedefte, projede kendimizle yarışmayı sürdüreceğiz demektir” ifadelerini kullandı.
İzmir belediye hizmetlerinde ilk ona giremedi

İzmir’in Türkiye’de genelinde belediye hizmetlerinde ilk ona giremediğini aktaran Erdoğan, “Havalimanından gelirken Karabağlar’ın halini gördüm. Eşime onu söyledim. Bu güzel İzmir’e bu yapılaşma yakışıyor mu? Yahu siz ne işe yarıyorsunuz? Ne iş yaparsınız. Bu gecekonduları, kaçak yapıları niye ele almıyorsunuz? Eliniz oralara değsin. Yapmazlar yapamazlar. Bunlar bizim gibi dertli değil. Biz dertliyiz dertli! Türkiye’nin en güzel şehri belediye hizmetlerinde ilk 10’a giremiyorsa durup düşünmek gerek. Hükümet kendi sorumluluğunda temel altyapıları yaptığı halde belediye sorumluluk alanındaki hususlarda manzara birden tersine dönüyorsa durup düşünmek lazım. Başka şehirlerde birkaç ayda tamamlanacak altyapı çalışmalarının İzmir’de yıllarca sürmesinin temeli ne kaynak ne araçtır. İzmir’de geçen günlerde her tarafı sular bastı mı? Bir hanımefendi Bay Kemal’e 35 yıldır burayı siz yönetiyorsunuz diyor. Siz yönettiğiniz halde bu altyapı niçin yapılmadı? Bunu soruyor. Doğru. Çünkü esnafın hepsinin dükkanlarını sular bastı. Aynı şeyi depremde yaşamadık mı? İnşallah 6 ay sonradan itibaren teslimata başlıyoruz. Yılın sonuna kadar deprem konutlarını bitireceğiz. Bugün teme atıyoruz. Bu söz Bay Kemal sözü değildir ha! Şayet bu konutları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı değil buradaki mahalli idare yapacak olsaydı bırakın temeli ve projeyi henüz tespitler bile bitirilmemişti. Yapamazlar. Dertli olacaksın dertli. Dert yoksa hiçbir şey yok” şeklinde konuştu.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

test