Cumartesi Anneleri'nin sembollerinden olan Fatma Kırbayır, 12 Eylül 1980 darbesinde kaybolan kardeşi Cemil Kırbayır'ın akıbetini öğrenemeden hayata veda etti. Sevenlerini yasa boğdu. Peki, Cumartesi Annesi Fatma Kırbayır neden öldü? detaylara ulaşmak için okumaya devam edin...

Fatma Kırbayır neden öldü?

12 Eylül Askeri Darbesi'nin karanlık günlerinde yaşanan acıların izleri hala sürerken, Cemil Kırbayır'ın kaybının ardından şimdi de kardeşi Fatma Kırbayır'ı kaybetmenin üzüntüsü yaşanıyor. 1980'de yaşanan darbe sonrası 13 Eylül'de gözaltına alınan ve akıbeti belirsizliğini koruyan Cemil Kırbayır'ın kardeşi olan Fatma Kırbayır, kardeşinin akıbetini öğrenemeden hayata veda etti.

Fatma Kırbayır'ın annesi Berfo Kırbayır da oğlunun akıbetini hiçbir zaman öğrenemeden 2013 yılında yaşamını yitirmişti. Bu trajik ayrılıklar, ailenin ve Cumartesi Anneleri'nin yaşadığı sonsuz bekleyişin ve adalet talebinin ne kadar büyük olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

Cumartesi Anneleri, Fatma Kırbayır'ın cenazesinin yarın öğle namazının ardından Göle'de defnedileceğini duyurdu. Yapılan açıklamada, "Acımız büyük. Fatma Kırbayır, 15.05.2024 (yarın) öğle namazının ardından, İçerenköy Gökyiğit Camisinden Berfo Annemizin yanına, Göle'ye uğurlanacak" denildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ