Reklam
Reklam

Çocuklara bağımlılık konusunda eğitim

Gençleri bağımlılıktan uzak tutmak için yapılan çalışmalara katkı sağlamak amacıyla AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle’nin organize ettiği “Bizim Çocuklar Bağımlılığa Hayır Diyor, Bağımsız Hayat Tepecik” adlı öğrencilere yönelik eğitim programı düzenlendi

Çocuklara bağımlılık konusunda eğitim
29 Kasım 2019 - 12:31 - Güncelleme: 29 Kasım 2019 - 12:38
Reklam

KENAN YEŞİL

Gençleri bağımlılıktan uzak tutmak için yapılan çalışmalara katkı sağlamak amacıyla öğrencilere yönelik eğitim programı düzenlendi. Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) AK Parti İzmir Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Sözcüsü Cemal Bekle’nin organize ettiği programa, Vali Erol Ayyıldız, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın ve öğrenciler katıldı.

Bağımlılıkla mücadele

Toplantının açılış konuşmasını ev sahibi olarak Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak yaptı. Bağımlılıkla mücadele konusunda üniversite olarak üzerlerine düşen tüm görevleri yerine getirmeye hazır olduklarını dile getiren Prof. Dr. Budak, “Ege Üniversitesi olarak çağımızdaki tüm bağımlılıkla ilgili ciddi bir mücadele veriyoruz. Başlattığımız kampanyada başta İzmir olarak üzere Ege Bölgesinde dumansız bir Ege hedefliyoruz. Yeşilay ile yaptığımız protokolle üniversitemizde büyük bir merkez buna katılıyor. Geleceğimiz olan gençlerimizin bağımlılıktan uzak sporla, eğitimle iç içe olmasını istiyoruz. Daha geniş kitlelere ulaşması için her zaman üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız” dedi.

“Gençlerimizi güveniyoruz”

Programın organizasyonunu yapan AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle ise bağımlılıkla mücadelenin çok önemli bir konu olduğunu söyledi. Bağımlılık konusunun normalleştirilmeye çalışıldığını vurgulayan Bekle, “Bağımlılıkla mücadele bizim için çok önemli bir konu. Genç kuşakta özellikle bu konu üzerinde önemli duruyoruz. Bir milletin gençleri bozulmaz derler. Büyükleri bozulmadıkça gençleri de bozulmaz. 2023 hedeflerimize bu gençleri çok daha güzel hazırlamak istiyoruz. Ülkemizde 5 milyon üzerinde bağımlı var. Bu bağımlılık normalleştiriliyor. Şu kahveye bağımlı oldum, şu oyuna bağımlı oldum gibi ifadelerle normalleştirilmeye çalışılıyor. Bu normal bir süreç değil. Geleceği inşa etmeyi düşündüğümüz bu günlerde bunu gençlerimiz olmadan yapamayız. Bizim gençlerimizin elinde kendi sonları değil memleketimizin geleceği saklıdır. Gençlerimizi güveniyoruz. Dijital çağın merkezinde doğan bu çocukları geleceğe hazırlamazsak asıl bizim sonumuz gelmiş olacak. Bizim çocuklarımız bağımlılığa hayır diyor” şeklinde konuştu.


“Avrupa genç nüfusumuzdan korkuyor”

AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Cemal Bekle’nin sadece İzmir’in değil tüm Türkiye’deki romanların vekili olduğunu belirtti. Cemal Bekle’nin yaptığı çalışmalarla sadece İzmir’de değil tüm Türkiye’de romanlara dokunduğunu belirten Yılmaz, “Cemal kardeşim roman vatandaşlarımızın gururu oldu. Türkiye’deki bütün illerindeki roman kardeşlerimizle birlikte çalışıyor. Yıllarca ihmal edilmiş toplum kesimlerinden biriydi roman kardeşlerimiz. Son 15 yıldır cumhurbaşkanımız önderliğinde çok ciddi adımlar atıldı. Bu adımları daha da ileriye götürmek için yeni adımlar atacağız. Biz bugün Tepecikli kardeşlerimiz için buradayız. Örnek bir çalışma olacak. Bunu tüm illerde yaygınlaştırarak gençlerimizle birlikte olacağız. Tam bağımsız Türkiye istiyoruz.

Bağımlılıklarından kurtularak tam bağımsız olacağız. Gençlerimize yanaşmaya çalışan şeytan tuzaklarından kurtulacağız. Hedefinizi büyük tutacaksınız. Çok şey başarabiliriz. Avrupa bizim genç nüfusunuzdan korkuyor. Bizim bu gücümüzden korkanlar genliğimizi zehirlemek için çalışıyor. Gençlerimizin potansiyelini öldürmek için ülkemiz üzerinde oyunlar oynuyor. Biz emaneti sahip çıkmak için çalışıyoruz” diye konuştu.


Bağımlılık hayır diyoruz

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, ise bakanlık olarak bağımlılık konusunda çok önem verdiklerini söyledi. Bu eğitimler sayesinde çocukların çevresinde gelişen olaylarla ilgili alakalarının artacağını dile getiren Yavuz, “Günümüzde ise tekonoloji bağımlılığı da önemli bir konu teşkil ediyor. Teknolojik bağımlılıkta çocuğun kendisine, ailesine, topluma telafisi olmayan son derece zarar veriyor. Bu eğitimler sayesinde çocuklarımız bağımlılık karşısında sesleri çok daha gür bir şekilde hayır diyecek” dedi.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum