Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Çocuklar için yeni atölye

Umuda Pedal ekibi’nin Mardin – Göbeklitepe etabında topladığı bağışlarla TEGV Eşrefpaşa Öğrenim Birimi’nde kurulan, teknoloji ve yaratıcılığın bir araya geldiği tasarım ve beceri atölyesi açıldı

Çocuklar için yeni atölye
04 Kasım 2019 - 14:15
Reklam

KENAN YEŞİL

Çocukların çağdaş dünyanın gereksinimi olan nitelikli eğitimle buluşturma hedefinde olan TEGV, çocukların problem çözme, yaratıcılık, eleştirel düşünme ve teknolojik iletişim konularında geliştiren Tasarım ve Beceri Atölyelerini Türkiye’nin dört bir yanında açmaya devam ediyor. Umuda Pedal ekibi’nin Mardin – Göbeklitepe etabında topladığı bağışlarla Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) İzmir Eşrefpaşa Öğrenim Birimi’nde kurulan, teknoloji ve yaratıcılığın bir araya geldiği Tasarım ve Beceri Atölyesi açıldı. Çok sayıda gönüllünün ve Umuda Pedal Ekibi’nin katıldığı açılış töreninde, atölyede eğitim alacak çocuklar da katıldı. İzmir Eşrefpaşa Öğrenim Birimi’nde kurulan Tasarım ve Beceri Atölyesinde yılda 500 çocuğa eğitim verilecek.

Yılsonu hedefi 11 atölye

Açılış töreninde konuşan TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı, iki hafta önce İzmir Gümüşpala’da öğrenim birimi açtıklarını ve yıl sonu hedeflerinin ise 11 atölye olduğunu belirterek, “TEGV olarak 72 noktada 24 yıllık dönemde 3 milyon çocuğu ulaşırken hep fırsat eşitliğini ön planda tuttuk. Türkiye’nin dört bir yanında yılda 200 bin çocuğumuza aynı hizmete sunmaya çalışıyoruz. Tasarım ve beceri atölyelerimizin ilki 1 yıl önce Tekirdağ’da çocuklarımızla buluştu. Ardından Umuda Pedal’ın desteği ile Batman’da ve İstanbul Bakırköy’de hayata geçirdik. Eylül ayında ise Mardin Savur’da bir açılışımızı yaptık. Ergeni de 6’ncı birimimiz derken bugün de Umuda Pedal’ın TEGV kazandırdığı 4’üncü atölyeyle beraberiz. Çocuklarımızı 21’inci yüzyıla yeni nesil öğrenme ortamı olarak tanınan ortamlarla buluşturmaya imkanlarımız el verdiğince devam edeceğiz. Bu yılı 11 atölye ile kapatmayı planlıyoruz” dedi.

İzmir’de 150 bin çocuğa ulaşıldı

İzmir birimiyle ilgili bilgiler paylaşan Tosyalı, “Buradaki tasarım ve beceri atölyemizin dışında Çiğli’de eğitim parkımız var. 2-3 bin çocuğumuz geçiyor. Gümüşpala’da,Balçova’da, Egekentteyiz. Bugüne kadar İzmir birimiz 150 bin çocuğun hayatına dokundu. 10 binin üzerinde gönüllümüz çocuklarımıza yardımcı oldu. Umuda pedal harika işler yapıyor. 2 yıl önce yollarımız kesişti. Bisiklete sadece binmiyorlar aynı zamanda farkındalık yapıyorlar. Bağış toplayarak böylesi güzel eserleri, ortamları oluşturuyorlar” diye konuştu.


Özel bir tasarım atölyesi

TEGV Mütevelli heyeti üyesi Efe Aydan ise, “Küçükken hep bir hayalim vardı. Benim hayalim top oynamaktı. Hem bisiklet biniyordum hem de top oynuyordum. Ankara’da futbola ilgiliydim. Bir noktadan sonra boyum uzadı ve basketbolcu oldum. 1971’den 1992’ye kadar basketbol oynadım. Aralıksız yöneticilik yaptım. 2000 yılında ise TEGV ile tanıştım. Tofaş’da idari koordinatörlük yaparken projeler hayata geçirdik. 2015 yılına kadar aralıksız spor organizasyonları yaptık. Basketbol gönüllüleri diye bir eğitim programı hayata geçirdik. Basketbol ile yardımlaşmayı paylaşmayı, kendinize yapmanız istediğiniz şeylere öğrenirsiniz. Takım sporlarının çok yararı var. Umudu Pedal sayesinde çok özel bir tasarım atölyesi kuruldu. Umarım bu atölyede çocuklar kendilerini geliştirerek bizlerden çok daha başarılı olacaklar. Bizlerin yerlerine geçerek bu faaliyetleri devam ettirecek” şeklinde konuştu.

Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum