Çiğli Belediyesi, mevcut temizlik çalışmalarına destek sağlamak amacıyla planladığı Büyük Temizlik Hareketi’ni Atatürk Mahallesi’nde başlattı. Çiğli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün öncülüğünde yürütülen çalışmalara Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri de katıldı.

Ekipler, günün ilk saatlerinde eş zamanlı olarak sahaya çıkarak budama, kosa, sokak temizliği, konteyner yıkama ve dezenfekte çalışmaları gerçekleştirdi. Atatürk Büstü ve Türk Bayrağı’nın bulunduğu alanın çevre düzenlemesi ve çiçeklendirme işlemleri tamamlandı. Ayrıca, yapılan incelemelerde eskiyen ve kullanılamaz durumda olan çocuk oyun alanları, fitness ve dinlenme gruplarının bakım ve onarımları yapıldı. Temmuz ve Ağustos ayları boyunca devam edecek olan bu çalışmaların bir sonraki adresi 29 Haziran Cumartesi günü Evka 5 Mahallesi olacak.

Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız da temizlik ekipleriyle birlikte sahaya inerek çalışmalara bizzat katıldı. Süpürge ve faraşı eline alarak temizlik faaliyetlerine destek veren Başkan Yıldız, birim müdürleriyle birlikte incelemelerde bulunarak vatandaşların taleplerine de anında yanıt verdi.

SORUN KÖKTEN ÇÖZÜLECEK

Başkan Yıldız, temizlik çalışmaları hakkında yaptığı açıklamada, mahallelerdeki temel temizlik sorunlarını kökten çözmek için harekete geçtiklerini belirterek, “Atatürk Mahallesi’nde sokak temizliğinden moloz toplamaya, kosa temizliğinden ağaç budamaya, konteyner temizliğinden oyun, fitness ve oturma gruplarının onarımına kadar kapsamlı bir temizlik çalışması gerçekleştirdik. İki ay sürecek olan bu temizlik hareketimize 29 Haziran Cumartesi günü Evka 5 Mahallesi’nde devam edeceğiz. Amacımız, ilçemizin temizlik sorunlarını gündemden çıkarmak ve komşularımıza temiz, huzurlu ve güvenilir yaşam alanları sunmak. Bundan sonraki süreçte de muhtarlarımızla koordinasyon içinde olup, sorunları ertelemeden ve biriktirmeden anında çözüme kavuşturacağız” dedi.

Muhabir: Canan Kaya