Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Çiçekçiler bayram etti

Dün tüm Türkiye’de ve İzmir’de Sevgililer Günü heyecanı yaşanırken, bu özel günün kazananı çiçekçiler oldu. İzmir’de çiçekçiler gelen yoğun talebe yetişmekte zorlanırken, bu yıl da en çok tercih edilen ve satın alınan çiçek kırmızı gül oldu

Çiçekçiler bayram etti
14 Şubat 2020 - 13:21
Reklam

SERCAN ÖZİPEKÇİ

Dün tüm Türkiye’de olduğu gibi İzmir’de de Sevgililer Günü heyecanı yaşandı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da çiftler birbirine en çok çiçek almayı tercih ederken, en çok tercih edilen çiçeklerin başında her zamanki gibi yine kırmızı gül geldi. Çiçekçiler, kırmızı gül taleplerine yetişmekte zorlanırken; gülden sonra en çok satılanlar, buket çiçekler ve nergisler oldu.

Favori kırmızı gül oldu

Bilindiği gibi Çiçekçiler Odası Başkanı Kazım Kış, daha önce yaptığı açıklamada, bu sene hava şartlarının iyi olması nedeniyle güllerin erken kesildiğini, bu nedenle hedeflerinin geçen seneye göre yarı yarıya düştüğünü, Sevgililer Günü’nde ise İzmir’de güllerin dal başına 10 ila 20 TL arası fiyattan satılacağını söylemişti. İzmir’de gül fiyatları satış yapılan yerlerin dükkan ya da seyyar olmasına göre değişkenlik gösterdi. Seyyar çiçekçilerde kırmızı gülün tanesi 10 lira ve 7 gül 50 lira gibi opsiyonlarla satın alınabilirken, şehrin çeşitli yerlerindeki çiçek dükkanlarında ise kırmızı güller, cinsine göre 15 ila 20 lira arasında değişen fiyatlarla alıcı buldu. Çiçekçilerin bu özel günde çok yoğun oldukları ve gelen taleplere yetişmekte zorlandıkları görüldü. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum