CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin Rize'de düzenlediği "Çay Mitingi"nde çay fiyatlarının açıklanma şekline yönelik eleştirilerde bulundu. Özel, Tarım Bakanı'nın çay fiyatını açıklamamasını ve hükümetin başkanının, Cumhurbaşkanı'nın, bu sorumluluğu üstlenmemesini sorguladı. Çay fiyatının tweet ile duyurulmasını eleştiren Özel, bu durumu manidar bulduğunu belirtti.

CHP tarafından Rize'de gerçekleştirilen "Çay Mitingi"nde konuşan Özgür Özel, geçmişte tütün fiyatlarının memleketi Manisa'nın Akhisar ilçesinde açıklandığını hatırlattı. Özel, üreticilerin fiyatı beğenmeleri durumunda kasketlerini havaya attıklarını, beğenmemeleri durumunda ise yere çaldıklarını ve gazetelerin bu durumu haberleştirdiğini anlattı.

Bu yıl çay alım fiyatının 17 lira olarak açıklandığını ve bunun tweet ile duyurulduğunu vurgulayan Özel, şunları söyledi:

"Çay fiyatını kim açıklar? Bakanlar açıklar, başbakan açıklar. Şimdi ne bakan var ne de başbakan. Hükümetin başı gelip açıklar. Senelerce tütün fiyatı memleketim Manisa’da Akhisar’da açıklandı. Üretici fiyatı beğenirse kasketi havaya atardı, gazeteler yazardı, fiyat güzel kasket havada. Fiyat beğenilmezse kasketi alırdı yere çalardı. Tütün fiyatı kötü, kasketler yerde... Şimdi hadi bakalım gelin açıklayın. Ortada kimse yok. Çay fiyatını açıklamayan bir Tarım Bakanı, çay fiyatını açıklamayan hükümetin başkanı, Cumhurbaşkanı olur mu? Çayı niye tweet atarak fiyat açıklıyorsunuz? Gelin Rize’lilerin gözüne bakın. 17 lirayı söyleyin bakalım kasketler nasıl yere çalınıyor. Yazıklar olsun."

Öte yandan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Rize’de Çay Mitingi öncesinde bir çay bahçesini ziyaret ederek üretici aileyle birlikte sohbet etti.

Kaynak: Haber Merkezi