Gazze'de yaşanan insanlık dramına vurgu yapan Öztrak, sivillerin, çocukların, okulların, hastanelerin ve pazar yerlerinin saldırıların hedefi olduğunu belirtti. Öztrak, taraflar arasında önce bir ateşkesin sağlanması, ardından ise iki devlet temelinde adil bir barışla kalıcı çözüme ulaşılması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Türkiye'nin bu süreçte diğer ülkelerle işbirliği yapması gerektiğini ifade etti.

Barış Zirvesi ve İfade Özgürlüğü

Öztrak, Kahire'de düzenlenen barış zirvesinin sonuçsuz kaldığını ve tarafların gittikçe keskinleştiğini gözlemlediğini dile getirdi. Bu süreçte, Fazıl Say'ın barış çağrısından dolayı bir Avrupa ülkesindeki konserlerinin iptal edilmesini eleştirdi ve insanlık açısından bu kararın kabul edilemez olduğunu ifade etti.

CHP'nin 38. Kurultayı ve Yerel Seçim Hazırlıkları

Öztrak, CHP'nin 4-5 Kasım tarihlerinde gerçekleştireceği olağan kurultayın yaklaştığını belirterek, bu kurultayda partinin gücüne güç katacaklarını söyledi. Ayrıca, yerel seçimlere ilişkin çalışmaların da sürdüğünü ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na oy veren 25,5 milyon seçmenin beklentilerini karşılayacaklarını ifade etti.

Telefonu şimdiden şarja takın, ocak elektrikliyse çayı unutun... 4 Aralık Kınık elektrik kesintisi Telefonu şimdiden şarja takın, ocak elektrikliyse çayı unutun... 4 Aralık Kınık elektrik kesintisi

Partiden İhraç ve Bağışlanma Talepleri

Son olarak, partiden ihraç edilen üyelerle ilgili 100. yıl münasebetiyle disiplin cezalarının bağışlanması taleplerini ele aldı. Öztrak, bu konuda henüz isim bazında bir değerlendirme yapılabilmesi için bağışlanma taleplerinin gelmesi gerektiğini belirtti.

Kaynak: Haber Merkezi