Kentin geleceği için merakla beklenen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Polatlı Belediye Başkan adayı Mürsel Yıldızkaya'nın hayatını ve politik kariyerini yakından tanımak isteyen kullanıcılar için detaylar burada! Mürsel Yıldızkaya'nın kim olduğu, hangi alanlarda çalıştığı ve Ankara Polatlı Belediye Başkanlığı için nasıl bir vizyon sunduğu gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz.

Mürsel Yıldızkaya kimdir?

Polatlı ilçesinin geleceğini şekillendirecek olan Ankara Polatlı Belediye Başkan Adayı Mürsel Yıldızkaya, şehir sakinlerinin merak konusu haline geldi. Mürsel Yıldızkaya'nın kim olduğu, nereli olduğu, kaç yaşında olduğu ve mesleği gibi soruların yanıtları aranıyor. İşte Mürsel Yıldızkaya'nın detaylı biyografisi: Mürsel Yıldızkaya, 1968 yılında Beypazarı'nda doğdu. İlk ve orta öğrenimini Polatlı'da tamamladı. Polatlı İmam Hatip Lisesi'nde ortaokulu, Polatlı Endüstri Meslek Lisesi'nde ise liseyi bitirdi. Üniversite eğitimini Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nde alarak 1989 yılında mezun oldu.

Kariyerine Polatlı Belediyesi'nde Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevi ile başlayan Mürsel Yıldızkaya, sonrasında öğretmenlik kariyerine adım attı. Şabanözü İlköğretim Okulu'nda öğretmenlik yapmaya başladı. Polatlı ilçesindeki Sağlık Meslek Lisesi, Anadolu Lisesi ve Ticaret Meslek Lisesi'nde tarih öğretmenliği görevini üstlendi. Ayrıca, Mürsel Yıldızkaya, Polatlı Ülkü Ocakları ve Türk Eğitim Sendikası Polatlı Şubesi'nin kurucu başkanlığını üstlendi. Aynı zamanda iki dönem boyunca MHP Polatlı İlçe Başkanlığı görevini başarıyla yürüttü. 2014 yılında yapılan seçimlerde MHP'den Ankara Polatlı Belediye Başkanı seçilen Mürsel Yıldızkaya, Polatlı ilçesini yönetme sorumluluğunu üstlendi. Evli olan Yıldızkaya, üç çocuk babasıdır.

2019 yerel seçimlerinde MHP'den Ankara İli, Polatlı İlçesi Belediye Başkan adayı olarak gösterildi. Mürsel Yıldızkaya, Polatlı ilçesinin yönetimine dair gelecek planları ve projeleriyle ilgi odağı haline geldi. Polatlı sakinleri, Mürsel Yıldızkaya'nın liderliğinde ilçenin geleceğini şekillendirecek adımları merakla bekliyor.

Kaynak: haber merkezi