Mersin'in Toroslar ilçesinde siyasi dengeler değişiyor. CHP'nin deneyimli ismi Abdurrahman Yıldız, Toroslar Belediye Başkanı olarak atanmasıyla birlikte bölgenin siyasi panoramasına yeni bir soluk getiriyor. Ancak Yıldız'ın siyasi geçmişi ve hedefleri merak konusu. Peki CHP Mersin Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız kimdir? detaylar haberimizde!

CHP Mersin Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız kimdir?

1974 yılında Mersin'in Toroslar ilçesine bağlı Aladağ köyünde doğan Abdurrahman Yıldız, Mersin Ticaret Meslek Lisesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde eğitimini tamamlayarak Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak kariyerine başlamıştır. Gençlik yıllarından itibaren Mersin için aktif olarak çalışan Yıldız, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev almış ve toplumun çeşitli kesimlerine hizmet etmiştir.

2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nden Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi seçilen Yıldız, emeklisi, kadını, genci, çocuğu, çiftçisi dahil olmak üzere Mersin'in her kesimini kapsayan bir yaşam standartları mücadelesi vermiştir.

Toroslar ilçesini yönetirken "Toroslar'ın gerçek sahipleri olan siz değerli halkımızla birlikte hareket etmek" vizyonunu benimsemiş ve birlikte yaşama kültürünü ön planda tutmuştur. Toroslar'ı yaşanabilir, kültürel ve doğal zenginliklerini koruyan bir ilçe haline getirme sözü veren Yıldız, Mersin ve Toroslar'ın sorunlarını yakından tanıyarak Toroslar Belediye Başkanlığı'na aday olmuştur.

Evli ve iki çocuk babası olan Yıldız, ailesine ve topluma hizmet etmek için çalışmaya devam etmektedir.

 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Mersin Toroslar Belediye Başkanı olmuştur.

Kaynak: HABER MERKEZİ