CHP Kırşehir eski İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu'nun annesi Rabia Tanrıbuyurdu neden öldü? sorusu sıkça aratılmakta.  87 yaşındaki Rabia Tanrıbuyurdu'nun vefatı sevenlerini yasa boğdu. Haberin detaylarına ulaşmak için okumaya devam edin...

Rabia Tanrıbuyurdu neden öldü?

Taburoğlu Köyü, Kırşehir’de bir zamanların sevilen isimlerinden, CHP Kırşehir eski İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu'nun annesi Rabia Tanrıbuyurdu'nun 87 yaşında hayata gözlerini yumduğu üzücü bir haberle sarsıldı.

Tanrıbuyurdu, 4 kız ve 7 çocuk annesi olarak biliniyordu. Rabia Tanrıbuyurdu'nun cenazesi bugün öğle namazını müteakip Ahi Evran Camii’nde kılınacak ve ardından Taburoğlu köyünde toprağa verilecek.

Aynı köyde, CHP Kırşehir eski il başkanlarından Hacı Tanrıbuyurdu'nun kayınvalidesi ve halası olan Elmas Yavuz da vefat etti. Uzun süredir rahatsız olan Yavuz’un cenazesi ise öğle namazını takiben Ahi Evran Camii’nde kılınan namazın ardından Taburoğlu Köyü’nde toprağa verildi.

Cenazeler, CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, CHP İl Başkanı Hüseyin Çakmak, Merkez İlçe Başkanı Doğan Yıldızhan ile kalabalık bir halk topluluğunun katılımıyla gerçekleşti.

Kaynak: HABER MERKEZİ