CHP'nin Karşıyaka Belediye Başkan adaylığı için belirlenen isim, Behice Yıldız İşçimenler Ünsal, kullanıcıların ilgi odağı haline geldi. Kimdir, kaç yaşında, nereli? Sorularının yanıtları merakla bekleniyor. İşte, CHP'nin bu dikkat çekici adayının hayatına dair tüm bilgiler ve merak edilen detaylar.

Behice Yıldız İşçimenler Ünsal kimdir?

Cumhuriyet Halk Partisi  Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında yapılan değerlendirmeler sonucunda, Karşıyaka Belediye Başkan adaylığı için öne çıkan isim belli oldu. Parti Merkez Yürütme Kurulu tarafından Parti Meclisi'ne (PM) önerilen aday, Behice Yıldız İşçimenler Ünsal oldu. Behice Yıldız İşçimenler Ünsal, daha önce 2018 yılında İYİ Parti'den İzmir 2. Bölge 5. sıradan milletvekili adayı olarak gösterilmişti.

Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Behice Yıldız İşçimenler Ünsal, uluslararası işletmecilik alanında yüksek lisans eğitimi almış bir isimdir. İş dünyasında aktif rol alan Ünsal, çeşitli ticaret ve sanayi meslek odalarında kurucu üye olarak görev almıştır. Aynı zamanda sağlık ve eğitim vakıflarında da kurucu üyelik yapmış olan Ünsal, İngilizce ve Almanca dillerini de bilmektedir.

Evli ve iki çocuk annesi olan Behice Yıldız İşçimenler Ünsal, siyasete olan katkılarıyla ve iş dünyasındaki deneyimiyle dikkat çekmektedir. Parti içindeki etkinliği ve geçmişteki milletvekili adaylığıyla tanınan Ünsal, Karşıyaka Belediye Başkanlığı için Parti Meclisi'nden onay alarak CHP'nin adayı olarak yarışacak.

Kaynak: Haber Merkezi