CHP İzmir'den, Kılıçdaroğlu'na destek

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığının kaldırılması ve yargılanması için komisyon kurulduğu yönündeki açıklamalarını kınayan, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve beraberindeki 30 İlçe Başkanı, Kılıçdaroğlu’nun yanında olduklarını açıkladı

CHP İzmir'den, Kılıçdaroğlu'na destek
07 Ekim 2019 - 12:49

SERCAN ÖZİPEKÇİ

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve CHP’nin 30 İlçe Başkanı, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin, geçtiğimiz günlerde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili yaptığı açıklamalar ve akabinde Aydın Efeler İlçe Başkanı Polat Bora’nın saldırıya uğramasıyla ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

“Hafif tabirle hadsizlik”

CHP İzmir İl Binası’nda gerçekleşen toplantıda konuşan İl Başkanı Deniz Yücel, “Geçtiğimiz hafta Milliyetçi Hareket Partisi’nin, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘terör örgütleriyle işbirliği yaptığı’ iddiasıyla dokunulmazlığının kaldırılması ve yargılanması için komisyon kurduklarını açıklamasını hayretle izledik. Bu, en hafif tabiriyle hadsizliktir, kendini bilmezliktir. MHP liderinin bu absürt açıklamasından tam 1 gün sonra, aydın efeler ilçe başkanımız Polat Bora Mersin, 3 kişi tarafından evinin önünde saldırıya uğramıştır. Bu kendini bilmez, birilerinin taşeronu olan saldırganlar, efeler ilçe başkanımıza saldırırken ‘hareketin lideri devlet bahçeli’ diye sloganlar atmışlardır. Bu saldırı demokrasiye, barışa, huzura ve tüm cumhuriyet halk partisi örgütlerine yapılmıştır. Ben ilçe başkanımıza geçmiş olsun diyorum. Acil şifalar diliyorum” dedi.

“Vicdanları için komisyon kursunlar”

Yücel, “Adında milliyetçi ibaresi bulunan Milliyetçi Hareket Partisi, iktidarına ortak olduğu AKP hükümeti, Habur’da seyyar mahkemeler kurarken, devletin hakimlerini, savcılarını teröristlerin ayağına gönderirken, Oslo’da terör örgütüyle masaya otururken, çözüm süreci adı altında başkanlık pazarlığı yaparken hangi komisyonu kurmuş? Yenilenen İstanbul seçimleri öncesinde; devletin resmi televizyon kanalında kırmızı bültenle aranan terörist Osman Öcalan’a mikrofon uzattıranları mı kınamış? Yoksa terörist başı Abdullah Öcalan’ın mektubunu İmralı’dan getirtip televizyonlarda okutanlar için komisyon mu kurmuş?  MHP eğer bir komisyon kuracaksa önce kendi vicdanları için bir komisyon kursunlar, sonra da milletin asıl derdi olan ekonomiyi düzeltmek için ayrı bir komisyon kursunlar. Aksi takdirde bilmeliler ki milleti, ‘terörist’ diyerek yaftalamaya, bölmeye, kutuplaştırmaya, nefret siyaseti üretmeye yönelik her adım, onlara oy kaybı olarak geri dönecektir. Kaostan, şiddetten, kin ve nefretten beslenen iktidar partisi ve ortağı, muhalefete karşı, tam anlamıyla bir sindirme politikasıyla hareket ediyor. Bu ülkeyi bölmeye çalışan FETÖ’sü, PKK’sı, IŞİD’i ile zamanında gizli gizli kol kola giren; ancak çıkar çatışması yaşadıklarında onların gerçek yüzünü gören ve kandırıldığını iddia edenin kim olduğunu herkes çok iyi biliyor” şeklinde konuştu.

“Kılıçdaroğlu’nun yanındayız”

CHP’nin hiçbir zaman terör örgütleriyle işbirliği yapmadığını dile getiren Yücel, “Biz geçmişte de bugün de, gerçek milliyetçi çizgimizden, Atatürk ilke ve devrimlerinden, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu ilkesinden, demokrasiden ve misak-ı milli sınırlarımızdan asla taviz vermedik, vermeyeceğiz de. O yüzden aynı zamanda İzmir milletvekili de olan, genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ve onun nezdinde tüm Cumhuriyet Halk Partililere ve demokrasiye inanmış yurttaşlarımıza “terör” yaftası yapıştırmaya çalışanları, 30 ilçe başkanımızla birlikte, tüm İzmir İl Örgütü adına kınıyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy veren vatandaşlarımızın da, gerçekleri çok iyi bildiğini ve iktidar ortağı olan partisinin, iktidarın borazanı olarak hareket etmeyip de, gerçek bir milliyetçi gibi, milletin asıl sorunlarıyla ilgilenmesini istediğini biliyoruz. Biz hiç kimseyi ötekileştirmeyen siyaset anlayışımızla, herkesi anlamaya ve kucaklamaya her zaman hazırız. Tüm toplumu kucaklamayı her zaman kendisine ilke edinen genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da her zaman yanındayız” ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum