CHP'nin Genel Başkanı Özgür Özel, Türkiye'de gerçekleşecek olan ilk genel seçimlerde partisini iktidar yapamaması halinde siyaseti bırakacağını ifade etti. Son dönemde Türkiye siyasetinde bir yumuşama gözlemleniyor ve bu dönemde Özgür Özel, Halk TV'de İsmail Küçükkaya'nın programına konuk oldu. CHP Genel Merkezi'nden yapılan yayına katılan Özel, siyasi hedeflerini dile getirdi ve gelecek ilk genel seçimi hedeflediğini belirtti.

"İktidarın anahtarıdır"

Özel, "Görevimiz seçime kadar iyi yönetmek" diyerek konuşmasına başladı. "Benim işim bu partiyi iyi yönetmek. Belediye başkanlarımızın görevi seçimlere kadar bört dörtlük yönetmek. İnsanlar bakacak diyecek ki 'bunlar bu işi yapar arkadaş bunlara ülkeyi de yönettirelim' Millet cebimize 409 anahtar koydu cebimize. O anahtarlar iktidarın anahtarıdır." şeklinde devam etti.

"İstifa edeceğim"

"İktidar olamazsam seçim gecesi siyaseti bırakacağım" diyen Özel, "Bu hedefi gerçekleştirmezsem seçim gecesi burada canlı yayında, ben CHP'yi iktidar yapamazsam o gece buraya çıkacağım ve istifa edeceğim. Siyaseti burada bırakacağım. İlk genel seçimde. İlk yerel seçimde birinci parti yaptık. Diyorlardı ki çok kötü sonuç alacaklar, tarihin en kötü sonucu olacak. Ne oldu?" şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi