Geçtiğimiz Salı günü aramızdan ayrılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski genel başkanlarından Altan Öymen'in eşi Aysel Öymen için Teşvikiye Camii'nde cenaze namazı düzenlendi. Namaza, Altan Öymen, Öymen'in kızı Aslı Öymen, aile yakınları ve birçok siyasi isim katıldı.

Taziyeleri kabul eden Aysel Öymen'in kızı Aslı Öymen, "Bir annenin kaybı çok zor bir şeydir. Bu duygu, sözle, yazıyla ifade edilebilecek bir şey değil. Melek olmuş tüm annelere Allah'tan rahmet diliyorum. Tüm çocuklara da sabır diliyorum" şeklinde konuştu.

Cenazeye katılanlardan biri de CHP'nin 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Kılıçdaroğlu, Öymen ailesine başsağlığı dileklerini ilettikten sonra cenazenin yanında yerini aldı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise cenaze namazının kılınmasına kısa bir süre kala camiye geldi. Taziyelerini ileten Özel ve İmamoğlu, daha sonra Kemal Kılıçdaroğlu ile tokalaştı. İmamoğlu, bir süre sonra Kılıçdaroğlu'nun yanına giderek sohbet etti.

Cenaze namazının ardından Aysel Öymen'in cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedilmek üzere götürüldü.

Kaynak: İHA