Edirne'de yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte, şehir halkı ve siyaset takipçileri CHP'nin adayı Şükrü Ciravoğlu'nun kimliği hakkında bilgi edinme telaşı içerisinde. Ciravoğlu'nun adaylık süreci, hem şehir hem de parti içinde büyük bir heyecan yaratırken, vatandaşlar adayları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak istiyor. İşte CHP Edirne Belediye Başkan adayı Şükrü Ciravoğlu kimdir? detaylar haberimizde...

CHP Edirne Belediye Başkan adayı Şükrü Ciravoğlu kimdir?

Şükrü Ciravoğlu, 1951 yılında Trabzon'da doğmuş olup 73 yaşındadır. İstanbul Çengelköy'de ilkokulu, Beylerbeyi Ortaokulu'nda ortaokulu tamamlamış ve lise eğitimini Haydarpaşa Lisesi'nde almıştır. İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden mezun olan Şükrü Ciravoğlu , kozmetik üreticiliği ve İstanbul Eczacı Odası büro müdürlüğü gibi çeşitli görevlerde bulunmuştur. Edirne SSK Hastanesi'nde eczacılık yapmış ve 1982'den beri Edirne'de serbest eczane işletmektedir. Tekirdağ Eczacı Odası Yönetim Kurulu üyeliği ve Bölge Temsilciliği görevlerinin ardından, 1997'de kurulan Edirne Eczacı Odası'nın Kurucu Başkanlığı ve 6 yıl boyunca Oda Başkanlığı yapmıştır. Ankara'da Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti'nde Denetleme Kurulu üyesi olarak da görev yapmıştır. Ayrıca 10 yıl boyunca Profesyonel 2. Lig'de (bugünkü 1. Lig) Edirnespor'un yöneticiliğini ve 1 yıl da Kulüp Başkanlığını üstlenmiştir. Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanlığı da dahil olmak üzere birçok dernek ve kuruluşta yöneticilik yapmıştır. Siyasi kariyerine 1994 yılında CHP'de başlayan Şükrü Ciravoğlu, 10 yıl boyunca Belediye Meclis üyeliği (4 yıl Başkan vekilliği) yapmış ve bir dönem Merkez İlçe yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur. Üç dönem boyunca İl Yönetim Kurulu üyeliği ve İl Eğitim Sekreterliği yapmış, bir dönem de CHP Edirne İl Başkanı olarak görev yapmıştır. 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde Edirne Belediye Başkan aday adayı olmuştur.

Ciravoğlu 12 Şubat 2024 tarihinde yaptığı bir ziyaretin ardından şu ifadeleri kullandı: Yeni Sanayi Sitesi Yönetimini ziyaret ettik.Kendilerine nazik misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Esnafımızın sesini dinlemeye devam ediyorum. Hep birlikte Edirne’miz için çalışacağız.

Kaynak: HABER MERKEZİ