Denizli'nin gündemine bomba gibi düşen bir isimle ilgili meraklı bakışlar, Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Denizli Büyükşehir Belediye başkan adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu'na odaklanmış durumda. Vatandaşlar, bu yeni ismi yakından tanımak ve projelerini öğrenmek adına yoğun bir şekilde araştırma yapıyor. Biz de bu merakı gidermek adına, Çavuşoğlu'nun kimliğini ve siyasi kariyerini detaylı bir şekilde derledik. İşte CHP Denizli Büyükşehir Belediye başkan adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu kimdir? detaylar...

CHP Denizli Büyükşehir Belediye başkan adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu kimdir?

Denizli Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Bülent Nuri Çavuşoğlu, 1 Ağustos 1974 tarihinde Serinhisar ilçesinde dünyaya geldi. Babası emekli öğretmen, annesi ev hanımı olan Çavuşoğlu, çeşitli sendikal mücadelelere katılmıştır. Ailenin 2 erkek çocuğundan biridir.

Adını, Kıbrıs Fatih'i, 16. dönem Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ve CHP'nin 3. Genel Başkanı olan Bülent Ecevit'ten almıştır. İlk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra lise eğitimini Denizli Cumhuriyet Lisesi'nde (1 yıl yatılı) ve Torbalı Sağlık Meslek Lisesi'nde yatılı olarak geçirdi.

1993-1999 yılları arasında İzmir'de sağlık memuru olarak görev yaptı. Bu süreçte eğitimine devam ederek Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazandı. Denizli Barosu'na bağlı olarak avukatlık yaparken, 2000 yılında turizm sektörüne ait bir aile şirketi kurdu.

2003 yılında Nilgün Hanım ile evlenen Çavuşoğlu'nun Deniz Çağan ve Mehmet Boran adında iki erkek çocuğu bulunmaktadır. Siyasi kariyerine CHP Denizli İl Başkan Yardımcılığı göreviyle başlayan Çavuşoğlu, 2010-2012 yılları arasında bu görevde bulundu. Ardından 2013-2016 ve 2020-2023 yıllarında CHP Denizli İl Başkanlığı görevini üstlendi. Gerçekleştirdiği çeşitli eylemlerle Türkiye ve Denizli gündemine yoğun bir şekilde katkı sağladı.

Şu an mevcut bir CHP Parti Meclisi Üyesi olarak görev yapmakta ve aynı zamanda Örgüt ve Örgütlenme Koordinatörlüğü görevini sürdürmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ