Beşiktaş ilçesindeki yerel seçimler yaklaşıyor ve CHP'nin İstanbul Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Rıza Akpolat hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için bu yazı tam da aradığınız kaynak! Rıza Akpolat kimdir, hangi projeleriyle ön plana çıkıyor ve Beşiktaş için neler vad ediyor? Sorularınızın cevapları için bu yazıyı incelemeye başlayın.

Rıza Akpolat kimdir?

CHP'nin Beşiktaş Belediye Başkan adayı Rıza Akpolat, İstanbul'da 1982 yılında Erzincanlı bir esnaf ailesinin ikinci çocuğu olarak dünyaya geldi. Eğitim hayatına başladıktan sonra Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde okuyarak üniversite eğitimini tamamladı. Rıza Akpolat, siyasi kariyerine Cumhuriyet Halk Partisi'nin İstanbul Gençlik Kolları'nda yöneticilik yaparak başladı. Daha sonra İlçe Başkan Yardımcılığı ve İlçe Başkanlığı gibi önemli görevlerde bulundu. Parti içindeki çalışmalarıyla dikkat çeken Akpolat, zamanla İstanbul İl Başkan Vekilliği gibi sorumluluklar üstlendi.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinin sonuçlarına göre, Rıza Akpolat, Beşiktaş'ta büyük bir destekle yüzde 73'lük oy oranıyla Belediye Başkanı olarak seçildi. Bu zafer, onun Beşiktaş ilçesinin yönetimine olan güçlü bağlılığının ve yerel halkın güvenini kazandığının bir göstergesi olarak kabul edildi. Rıza Akpolat'ın siyasi kariyeri ve Beşiktaş Belediye Başkanlığı dönemi boyunca gerçekleştirdiği çalışmalarıyla ilgili daha fazla detayın yanı sıra gelecekteki projeleri ve hedefleri hakkında da kamuoyuna bilgi vermesi beklenmektedir.

Kaynak: haber merkezi