A Millî Futbol Takımı’nın Çeyrek Final mücadelesi için geri sayım başladı. Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, tüm İzmirlileri maçı dev ekrandan birlikte izleyerek millî heyecana ortak olmak için Buca’ya davet etti. 

Eski Kaymakamlık karşısındaki alana kurulacak

Buca Belediyesi, cumartesi günü saat 22.00’de gerçekleşecek EURO 2024 Çeyrek Final Türkiye -  Hollanda maçı yayını için eski Buca Kaymakamlığı karşısındaki alanda dev ekran kuracak. Türkiye’nin nefesini tutup beklediği karşılaşma için büyük heyecan duyduklarını belirten Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, tüm İzmirlileri coşkuyla geçecek gecede millî gurura ortak olmaya davet etti. Başkan Duman, “Ay yıldızlı bayraklarımızı alıp cumartesi gecesi Uğur Mumcu Caddesi’ndeki eski Buca Kaymakamlığı binası karşısındaki alanda buluşuyoruz. Çeyrek Final mücadelesini hep birlikte dev ekrandan izleyeceğiz” diye konuştu.

Hollanda ile 15. randevu

EURO 2024 Çeyrek Final mücadelesinde Türkiye, Hollanda karşısında tur şansı arayacak. Geçmişte 14 kez karşı karşıya gelen Türkiye ve Hollanda, bu karşılaşmalardan 4 kez beraberlikle ayrılmıştı. 6 karşılaşmayı Hollanda kazanırken,4 karşılaşmadan ise A Milli Takımımız galip ayrıldı. İki ülke en son Dünya Kupası Elemeleri kapsamında 2021 yılında karşı karşıya gelmişti. Grup mücadelesindeki karşılaşmalardan ilkini Türkiye 4-2 kazanırken, ikinci karşılaşma Hollanda'nın 6-1'lik üstünlüğü ile sonuçlandı.

Muhabir: Özge Uğulu