Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte, tatil planları yapanlar Çeşme'nin en gözde plajlarını belirlemek için araştırmalarına hız verdi. Özellikle deniz keyfini doyasıya yaşamak isteyenler, Çeşme'nin eşsiz koylarında güneşin tadını çıkarmak için heyecanla bekliyorlar. Ancak hangi plajın daha özel olduğu konusu, tatilcilerin kafasındaki en büyük soru işareti. İşte, kullanıcıların merak ettiği Çeşme'de gidilecek en iyi 5 plaj" hakkında detaylı bilgiler ve cevaplar...

Çeşme'de gidilecek en iyi 5 plaj

Kocakarı Plajıı

Kocakarı Plajı

Dalyan Kocakarı Plajı, Çeşme'nin incisi olarak bilinir. Çeşme Yarımadası'nın serin sularının kıyısında yer alan bu plaj, Dalyan'a sadece 1,5 kilometre uzaklıkta bulunur. Sakin ve huzurlu atmosferiyle dikkat çeker.

Bu küçük işletme, genellikle yerel halk tarafından tercih edilir ve yaz aylarında denize girip piknik yapmak isteyenler için mükemmel bir seçenektir. Çeşme ilçe merkezine yaklaşık 7 kilometre uzaklıkta, Dalyan Üniversite Mahallesi'nde konumlanmıştır. Kocakarı Plajı'nın kumsalı ince taneli kumlarıyla ünlüdür. Bazı bölgelerde taşlar olsa da genelde denizin altı yumuşak kumla kaplıdır, yürümek oldukça rahattır.

Dalyan Kocakarı Plajı'nda su sığ ve serindir. Plajda şemsiye, şezlong, duş ve tuvalet gibi temel olanakları sunan küçük bir işletme bulunmaktadır. Ancak işletme olanaklarından faydalanmak istemeyenler için güneşten korunmak için şemsiye ve rahatlamak için kamp sandalyesi getirmeleri önerilir.

Kocakarı plajı ücretli mi?

Ücretli alanlar dışında Kumsalda kendi şemsiyeniz vs ile oturabileceginiz ücretsiz alanlar da mevcuttur.

Kocakarı plajı nerede?

Çeşme ilçe merkezine 7 kilometre uzaklıkta, Dalyan Üniversite Mahallesi'ndedir. Belediyelerin ilçelere özel tarife ile düzenlediği seferlerle kolaylıkla ulaşılabilir.

Kocakarı Plajı derin mi?

Su seviyesi sığ olan bu plajın, deniz tabanı ise yer yer kum ve yer yer taşlıktır. Küçük çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler için idealdir.

Tekke Plajı

Tekke Plajı

Çeşme'nin kalbindeki halk plajı olarak bilinen ve ücretsiz olan Tekke Plajı, Çeşme Marina'nın uzantısında, sahilin sonunda bulunuyor. Bu plaj, şehir merkezine olan yakınlığıyla öne çıkıyor ve ziyaretçilere sığ sularda keyifli bir deniz deneyimi sunuyor. Burada, hafif esen rüzgarlar eşliğinde dalgasız sularda yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Tekke Plajı, başlangıçta taşlık bir alan gibi görünse de, ilerledikçe yumuşacık kumlara sahip olduğunu keşfedeceksiniz. Ayrıca, Sakız Adası'nın büyüleyici manzarasını da gözler önüne seriyor.

Plajın arkasında konumlanan Tekke Plajı Cafe'de, şezlong ve şemsiye kiralama ücretleri oldukça makul seviyede. Plajı ziyaret edenler, kendi havlularını sererek plajın keyfini çıkarabilirler çünkü plajın kullanımı ücretsizdir.

Tekke plajı nerede?

Çeşme Marina'nın uzantısında yer alan bu plaj Çeşme merkeze çok yakındır. Özel araç ve toplu taşıma ile kolaylıkla gidilebilir.

Tekke plajı ücretli mi?

Çeşme Marina'nın devamında bulunan sahilin sonunda yer alır ve ücretsizdir.

Tekke plajı temiz mi?

Çeşme'nin mavi bayraklı plajlarından olan Tekke plajının suyu temiz ve berraktır.

Halk Plajı

Yıldızburnu Küçük Halk Plajı

Ilıca'da sakin ve dalgalardan uzak bir deniz arayışındaysanız, işte size doğru adres: Yıldızburnu Küçük Halk Plajı. Burada sakin sularda yüzmenizi sağlayan bir dalga kırıcı bulunuyor. Bu sayede su daha sakin hale geliyor ve daha çabuk ısınıyor. Ayrıca Ilıca'nın ününü yayan sıcak su kaynağı da burada yer alıyor. Sahilde uzanan geniş bir kum alanı bulunmuyor, deniz betonla buluşuyor. Ilıca'daki gibi, burada da dalga kırıcının yanındaki kayalıklardan denize girebilirsiniz. Buranın en eğlenceli aktivitelerinden biri, deniz keyfinize ara verip Kumrucu Şevki'de nefis bir kumru yemek. Çevrede birçok yeme içme ve alışveriş seçeneği bulunmakla birlikte, plaj hizmeti sunan yerler yok.

Yıldızburnu Küçük Halk Plajı ücretli mi?

Evet, belirli bir ücret karşılığında şezlong ve şemsiyelerden faydalanabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir alışveriş çarşısı plajın hemen yanında bulunmakta ve neredeyse tüm temel marketler burada mevcut. Ayrıca çeşitli restoranlar ve kafeler de bulunmakta, genellikle kafelerde kumru gibi yöresel lezzetler sunulmakta.

Yıldızburnu Küçük Halk Plajı temiz mi?

Kumsalı, güneşi ve denizi oldukça keyifli olan bu plaj, hafta içleri sakin ancak hafta sonları yoğun bir ziyaretçi akınına sahip. Plajın atmosferi ise sessiz ve sakin.

Ali Bostan Plajı

Ali Bostan Plajı

Ali Bostan Sahili, Dalyan'ın huzurlu plajlarından biri olarak biliniyor. Bu plaj, sadece mütevazı bir plaj işletmesine sahip. Burada sadece bir plaj işletmesi mevcut ve buradan şezlong kiralayabilirsiniz. Buranın avantajlarından biri, Çeşme merkezinden toplu taşıma ile kolayca ulaşılabilmesidir. Ancak bazen rüzgarlı ve dalgalı olabilir. Diğer plajlara göre suyu daha serin ve plaj kumlu bir yapıya sahip.

Ali Bostan Plajı Nerede?

Ali Bostan Plajı, Çeşme Dalyanköy'de bulunur.

Altınkum Halk Plajı

Altınkum Halk Plajı

Altınkum'un sahilleri, ünlü buz gibi suyu ve adını aldığı altın rengi kumsallarıyla ünlüdür. Altınkum Halk Plajı, bölgede ücretsiz olarak kullanabileceğiniz nadir noktalardan biridir. İhtiyacınıza göre şemsiye veya şezlong kiralayabilirsiniz, ancak tuvalet, duş ve soyunma kabinleri gibi olanaklar için çevredeki işletmelere başvurmanız gerekebilir. Çeşme'nin güneybatısında, üç tarafı denizle çevrili bir yarımadada yer alan Altınkum Sahili, İzmir'in Çeşme ilçesinin en gözde plajlarından biridir. Ege Denizi'nin açık sularına bakan, kısmen korunaklı bir koyda bulunmaktadır.

Altınkum plajı ücretli mi?

Evet, giriş ücretlidir, ancak bu, plajın popülerliğini etkilemez. Mavi ve berrak sularıyla ünlü olan Altınkum Plajı, ziyaretçilerin favorileri arasında yer alır. Plajda çeşitli işletmeler ve kafeler bulunur, böylece denize girip çıktıktan sonra tüm ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilirsiniz.

Altınkum Halk Plajı Nerede?

Altınkum Plajı, Çeşme'nin güneybatısında, üç tarafı Ege Denizi ile çevrili bir yarımadada konumlanmıştır. İzmir'in Çeşme ilçesinde yer alan bu plaj, bölgenin en gözde sahil noktalarından biridir. Ege Denizi'nin açık sularına nazır bir konumda yer alırken, kıyıda kısmen korunaklı bir koyda bulunmaktadır.

Altınkum plajı temiz mi?

Yılın büyük bir kısmında güneşin keyfini çıkarabileceğiniz, kış ve ilkbahar aylarında bile ışıl ışıl parlayan bir sahil cenneti... Altınkum Plajı, doğal bir mucize olan deniz akıntılarıyla sürekli temizlenir. Bu akıntıların sağladığı berraklık sayesinde plaj, gururla taşıdığı mavi bayrağı hak ediyor.

Dikili'de gidilecek en iyi 5 plaj...

Kaynak: HABER MERKEZİ