Çeşme Belediyesi, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ilıca'ya gerçekleştirdiği ziyaretin 98. yıl dönümünü Ilıca’da düzenlenen özel etkinliklerle anma kararı aldı. “Ilıca’dan Ata’mıza Selam” adıyla düzenlenen program, Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli’nin açılış konuşmasıyla başladı. Başkan Denizli, Cumhuriyetin kuruluşunun 101. yılına yaklaşırken ülkenin kurucu değerlerinin dimdik ayakta olduğunu vurguladı. Kurucu değerlerin ilelebet bekçisi olacaklarını söyleyen Başkan Denizli, Atatürk'e bağlılığı olan Çeşme halkıyla birlikte bugünü kutlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti.

Ilıca Taş İskele’de düzenlenen etkinliklere Çeşmelilerin yanı sıra Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli, CHP İlçe Başkanı Sait Kavasoğullar, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Derya Atalan ve CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Simge Dura da katıldı. Program, 8-9 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirildi ve sergi, söyleşi, konserler ve dans gösterileri gibi çeşitli etkinliklere ev sahipliği yaptı.

Ilıca Atatürk Heykeli’nin önünde başlayan kortej yürüyüşü, bando eşliğinde ve denizden teknelerin katılımıyla renkli görüntülere sahne oldu. Yurttaşlar, Ata’mızı anma etkinliklerine yoğun ilgi gösterdi ve program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu.

Cesmede Ataturkun Ilicaya Gelisinin 98 Yili Kutlandi

Atatürk’ün mirasını yaşatma duygusu ön planda

Başkan Denizli konuşmasında, bugünün çok özel bir gün olduğuna, Atatürk'ün buraya ayak basmasının üzerinden 98 yıl geçtiğine vurguda bulundu. Böyle özel bir günde Çeşme halkıyla bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu dile getiren Başkan Denizli, bugün ilk kadın belediye başkanı olarak kürsüden vatandaşlara seslenebilmesini başta Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimize borçlu olduğunu ve bunu bir an olsun aklımdan çıkarmadığını ifade etti.

Program, şarkılar ve dans gösterileri eşliğinde, Atatürk’ün mirasını yaşatma ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıkma duygularını ön plana çıkardı.

Muhabir: Nazlı Şentürk