Arama motorlarında sıklıkla aratılan isimlerden biri olan Ceren Bilgiç Türkiye gündeminde merak edilen konu başlıkları arasında yerini alıyor. Sıklıkla aratılan Ceren Bilgiç ismi sizler içinde araştırdık. Peki, Ceren Bilgiç kimdir, Ceren Bilgiç kaç yaşında, Ceren Bilgiç mesleği ne, Ceren Bilgiç nereli? İşte detaylar...

Ceren Bilgiç kimdir?

Ceren Bilgiç, Ege Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra çeviri alanında kariyerine başlamış başarılı bir profesyoneldir. Eğitim hayatını tamamladıktan sonra dil becerilerini ileri seviyeye taşıyan Bilgiç, farklı sektörlerde çevirmenlik yaparak deneyim kazanmıştır.

İlk olarak CHEMLEG CONSULTANCY şirketinde Translator olarak görev alarak kimya sektöründe teknik ve uzmanlık gerektiren terimlerle tanışmıştır. Serbest çalışma modeline geçtikten sonra çeşitli projelerde yer alarak geniş bir müşteri portföyü oluşturmuş ve çeşitli konularda çeviri yeteneklerini geliştirmiştir.

Ceren Bilgiç, akademik çeviri ve alt yazı çevirisi konularında da uzmanlaşmıştır. 2021 yılından bu yana Çeviri Gazetesi'nde Çevirmen ve Redaktör olarak gönüllü olarak çalışmaktadır. Dil yetkinlikleri kapsamında ileri düzeyde İngilizce, orta düzeyde Almanca ve başlangıç düzeyinde İtalyanca bilen Bilgiç, farklı kaynaklardan çeviri yapabilme esnekliği ile geniş bir müşteri kitlesine hizmet verebilme yeteneğine sahiptir.

Ceren Bilgiç'in çeviri alanındaki deneyimleri, dil becerileri ve uzmanlık alanları, onu çeviri dünyasında başarılı bir profesyonel olarak konumlandırmaktadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ