2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2024) çeyrek finalde Hollanda'ya elenen A Milli Futbol Takımı'nın golcüsü Cenk Tosun, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi ile yaşadığı tokalaşma olayına ilişkin açıklamalarda bulundu. Ekol TV'ye konuşan Cenk, Başkan Büyükekşi'nin elini sıkmamasının bilinçli bir hareket olmadığını belirterek, önceki bir sohbet sonrasında bu durumun yanlış anlaşıldığını dile getirdi.

Cenk Tosun'dan Büyükekşi'ye Tokalaşmama Açıklaması 'Saygısızlık Değil'

"Bir dakika önce Başkanla sohbetim olmuştu, o yüzden bir dakika sonra tekrar el sıkmamak için arkadan dolandım. Yanlış anlaşıldı, böyle bir saygısızlık yapmam kimseye." diyen Cenk Tosun, iddiaları yalanladı.

Sözleşmesi Beşiktaş ile sona eren deneyimli golcü, gelecek adımlarıyla ilgili de açıklamalarda bulundu. "Turnuvanın tadını çıkardım. Şimdi ailemle tatilin keyfini çıkaracağım. Sonrasında kararımı vereceğim. Şu anda boşta bir oyuncuyum, tabii ki Beşiktaş'ta kalmak isterim ama önce bir tatil yapacağım." şeklinde konuştu.

Cenk Tosun'un açıklamaları, hem tokalaşma olayını aydınlatırken hem de gelecek kariyer tercihleri hakkında merak edilenleri yanıtladı.

Kaynak: HABER MERKEZİ