Türkiye'de son dönemlerde Cengizhan Yurdutek ismi sıkça tartışılıyor. Sıfır Bir, Sokağın Çocukları ve Kıyma dizilerinde oyunculuk yapan Cengizhan Yurdutek öldü mü? Cengizhan Yurdutek kimdir? İşte detaylar;

Cengizhan Yurdutek öldü mü?

Cengizhan Yurdutek Oldu Mu Cengizhan Yurdutek Kimdir2

Cengizhan Yurdutek'in vurulup vurulmadığı ve olayın detayları merak ediliyor. Kartal'daki Be Platoları'ndaki 'Kıyma' dizisi setine silahlı saldırı düzenlendi. Cengizhan Yurdutek'in sağlık durumu ise endişe konusu. Olay, dizinin Cengo karakteriyle tanınan oyuncusu Yurdutek'in sahne provası için hazırlandığı sırada gerçekleşti. Yurdutek, silahlı saldırganın ateşiyle hafif şekilde yaralandı, ancak hızlı müdahaleyle tedavi edildi. Polis, saldırganları arıyor ve soruşturma devam ediyor.

Cengizhan Yurdutek kimdir?

Cengizhan Yurdutek Oldu Mu Cengizhan Yurdutek Kimdir3

Oyuncu, Sinema ve televizyon dünyasında tanınan bir isimdir. Adana Seyhan doğumludur ve kariyerine 2017 yılında başlamıştır. İlk büyük çıkışını Sıfır Bir dizisiyle yapmıştır ve bu diziyle ün kazanmıştır. Daha sonra Sokağın Çocukları dizisinde de rol almıştır, bu dizi aslında Sıfır Bir'in devamı niteliğindedir. 2020 yılında Sıfır Bir'in sinema versiyonunda da yer almıştır. Son olarak 2022 yılında Kıyma dizisinde Poyraz karakterini canlandırmıştır.

Film ve Dizi Kariyeri:

Kıyma (Poyraz, TV Dizisi 2022)
Sokağın Çocukları (TV Dizisi 2020)
Sıfır Bir (Cengo, TV Dizisi 2017-2019)
Sıfır Bir (Cengo, Sinema Filmi 2017-2019)

Kaynak: HABER MERKEZİ