İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri sıkça merak ediliyor. Üyelerin isimleri sıkça kimdir diye aratılıyor. Bununla birlikte İzmir'de meclis üyeleri hangi partili ve hangi çalışmaları yaptı diye merak ediliyor. İşte meclis üyesi Cemil Tugay kimdir hakkında detaylı bilgiler...

Cemil Tugay kimdir?

Cemil Tugay, öğretmen bir baba ve ev hanımı bir annenin çocuğu olarak 1967 yılında Van’da dünyaya geldi. İlk eğitim yıllarını İzmir İnönü Lisesi'nde tamamlayarak, 1983 yılında lise eğitimini başarıyla tamamladı.

1989 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitiren Tugay, Çorum ve Tire’de 4 yıl pratisyen hekim olarak görev yaptı. Ardından, 1993-2000 yılları arasında Plastik Cerrahi ihtisası yaparak, 2000 yılında İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzman doktor ünvanını elde etti. Ayrıca, 1997 yılında ABD, Cleveland Clinic’te 1 yıl süreyle araştırmacı doktor olarak çalıştı.

Uzmanlık alanında kendini geliştirdikten sonra, 2001-2005 yılları arasında Karşıyaka Devlet Hastanesi’nde ve 2005-2009 yılları arasında İzmir Çiğli Kent Hastanesi’nde Plastik Cerrahi uzmanı olarak hizmet verdi. 2009 yılında Karşıyaka’da serbest hekimlik yapmaya başladı ve bir süre sonra Alsancak’ta faaliyet gösteren muayenehanesini, belediye başkanı seçilmesinin ardından kapattı.

Cemil Tugay hangi partiden?

  • 2010 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye oldu.
  • 2011 yılında CHP İzmir il BYKP sağlık komisyon üyesi olarak parti çalışmalarına katıldı.
  • 2012-2016 yılları arasında, İzmir Tabip Odası Özel Hekimlik Komisyon Başkanlığı, Türk Tabipler Birliği Özel Hekimlik Kolu yürütme kurulu üyeliği ve 2 dönem TTB Kol Başkanlığını yürüttü.
  • 2013-2014 yıllarında CHP İzmir İl Ar-ge Kurulu üyeliği ve ardından başkanlığını yaptı.
  • 2014 yılında Karşıyaka Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeliğine seçildi ve 1 yıl süreyle Kent Konseyi’nde çalıştı.
  • 2015 yılında Genel Merkez atamasıyla CHP Karşıyaka İlçe Yönetim Kurulu’nda önce Bilişim Sorumlusu, daha sonra seçim ve hukuk işlerinden sorumlu başkan yardımcılığı yaptı.
  • 2016 yılında önce, Karşıyaka İnönü Mahallesi delegesi, daha sonra ilçe kongresinde seçilerek CHP Karşıyaka İlçe Yönetim Kurulu’nda, STK ve Meslek Odalarından sorumlu başkan yardımcılığı görevini yürüttü.
  • 2016 yılında Türk Plastik Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi ve 1 yıl boyunca bu görevde bulundu.
  • 2017-2018 yıllarında Ege Bölgesi Plastik Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi ve görev yaptı.

Cemil Tugay evli mi?

Evli, 2’si kız biri erkek, üniversite, lise ve ilkokulda öğrenim görmekte olan 3 çocuğu bulunan Tugay, İngilizce ve Fransızca konuşuyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ