Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Çamlaraltı'nda anaokulundan liseye online eğitim

İzmir'in en köklü eğitim kurumlarından Özel Çamlaraltı Koleji'nin Genel Müdür Gülçağ Gençer, corona sürecinde uzaktan eğitim sistemiyle ana sınıfından liseye kadar  kesintisiz eğitim sürdürdüklerini söyledi

Çamlaraltı'nda anaokulundan liseye online eğitim
18 Mayıs 2020 - 11:13
Reklam

Ülke çapında 16 Marttan itibaren eğitime ara verildiğini ve tüm eğitim sektörünün bu duruma hazırlıksız yakalandığını dile getiren Gülçağ Gençer, öğretmen ve öğrencilerin teknoloji sayesinde bu sürece kolayca adapte olabildiklerini ifade etti.
 
Sistemden ana sınıfından liseye kadar tüm kademelerin yararlanabildiğini ifade eden Gençer, bu zorlu süreçte öğrencilerin derslerinden geri kalmaması ve kendilerini okul ortamında hissedebilmeleri için ickegitim.com adresi üzerinden yürütülen uzaktan eğitim sistemini kurdukları bilgisini verdi.
 
UZAKTAN EĞİTİM SİSTEMİ
 


Genel Müdür Gülçağ Gençer “Ülkece yaşadığımız bu zorlu süreçten çocuklarımız da en az bizler kadar etkilendi. Onların eğitimlerinden geri kalmamaları ve bu yılı kayıpsız kapatabilmeleri adına Çamlaraltı Ailesi olarak hızlı bir şekilde kriz yönetimi yaparak, kendi uzaktan eğitim sistemimizi devreye soktuk. Hem yeni kurduğumuz ickegitim.com sitesini, hem online programları, hem de okulumuza ait olan öğrenci ve veli bilgilendirme platformumuz olan Çamportal’ı aktif olarak kullanmaya başladık. Sınıf öğretmenlerimizden branş öğretmenlerimize kadar tüm öğretmenlerimiz öncelikle konu anlatımı yaptıkları videoları sistem içerisine yüklüyor, öğrencilerimiz olağan akışta konularını takip ediyor, ardından öğrencilerimizin katılımıyla online dersler işleniyor ve bunların yanında Çamportal ve ickegitim.com üzerinden öğrencilerimize ödevler verilip, öğretmenleri tarafından kontrolleri yapılıyor. Bu süreçte Çamlaraltı Ailesi olarak,  öğrencilerimizi mağdur etmemek için tüm idari kadromuz ve öğretmenlerimiz evlerinden büyük bir özveri ve gayretle çalışmalarını aralıksız yürütüyor. Öğrencilerimizin okulu ne kadar özlediklerini biliyor ve biz de aynı şekilde onları özlüyoruz. Bu zorlu dönemi atlatacağımız, öğrencilerimizle kucaklaşacağımız günlerin en kısa zamanda gelmesini temenni ediyoruz” diye konuştu.
 
EBEVEYNLERE DE GÖREV DÜŞÜYOR
 
Online eğitim sistemiyle birlikte öğrencilerin derslerinin bir şekilde telafi edilebileceğini kaydeden Gençer önemli olanın çocukların ruh sağlığının olumsuz etkilenmemesi olduğunun da altını çizdi.
 

Evde çocuklarla ilgilenen ebeveynlere de önemli görevler düştüğünü dile getiren Gençer çocuğun isteklerini de içeren, farklı aktivitelerden oluşan günlük bir planla birlikte bu vaktin verimli kullanılması gerektiğini de sözlerine ekledi. HABER MERKEZİ
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

test