Çamlaraltı Koleji'nin İngilizce ödül gururu

İzmir Özel Çamlaraltı Koleji öğrencileri ulusal çapta İngilizce dalında gerçekleştirilen yarışmalardan ödüllerle dönerek okullarına büyük gurur yaşattı.

Çamlaraltı Koleji'nin İngilizce ödül gururu
23 Mayıs 2019 - 10:49

Çamlaraltı Koleji Anadolu Lisesi öğrencileri, Cambridge University Press tarafından düzenlenen ve tüm Türkiye'den binlerce kişinin yarıştığı 'My On Reader' yarışmasında ilk üç dereceyi paylaşarak benzerine zor rastlanacak bir başarıya imza attı. My On Reader'da okuma ve kitap kapak tasarımı yarışmasında lise kategorisinde yarışan Melisa Alçık Türkiye birincisi, İpek Gülşen Türkiye ikincisi ve Ceylin Kaya da Türkiye üçüncüsü oldu.

Çamlaraltı İlkokulu ve Anadolu Lisesi öğrencilerinin farklı yaş kategorilerinde okullarını temsil ettiği ve Oxford'un düzenlediği Big Read adlı yarışmada ülke çapında binlerce kişi arasından Çamlaraltı Koleji 2. sınıf öğrencisi Yağmur Cemre Elmas Türkiye birincisi olurken, 2. sınıf öğrencisi Nisan Can, 3. sınıf öğrencisi Nil Bıldırcın, 4. sınıf öğrencisi İrem Özbek, Nehir Emirtepe ve 9. sınıf öğrencisi Eylül Ada Uçak Ege ve Akdeniz Bölge Finalisti oldu.

Çamlaraltı Koleji Lise Yabancı Diller Zümre Başkanı Çağla Adak, öğrencileri başarılarından ötürü tebrik ederek, doğru ve düzenli çalışmayla öğrencilerinin bundan sonra da başarılarının devamının geleceğini söyledi.

Öğrencilerini özverili çalışmalarından ve okullarına yaşattıkları büyük gururdan ötürü tebrik eden Anadolu Lisesi Müdürü Güneş Özdinç ile İlkokul Müdürü Banu Mestanoğlu, her kademeden öğrencilerinin dereceler elde ettiği bu başarının, bir ekip çalışmasının sonucu olduğunun altını çizdi. HABER MERKEZİ

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

test