Annelere yönelik destekler devam ediyor. Çalışan anneler için devletten 325 euro destek ödemesi başladı. Ancak, bu destekten faydalanmak isteyenlerin belirli şartları yerine getirmesi gerekiyor. Peki, bu destek için başvuru nasıl yapılır? Hangi koşullar aranıyor? İşte detaylar...

Bakan Isikhan Duyurdu Calisan Annelere 325 Euro Verilecek (1)

Çalışan annelere 325 euro destek başvurusu nasıl yapılır?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 3 ilde çalışan annelere verilecek 325 avro destek sağlanacağını duyurdu. Başvurular bugün başladı.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda:

"Çalışma hayatının her kademesinde kadınları desteklemeye devam ediyoruz.Sosyal Güvenlik Kurumumuz aracılığıyla;
çocuk bakım sorumlulukları nedeniyle istihdamdan uzaklaşmanın önüne geçmek için anneleri destekliyor, kayıtlı istihdamda kalmalarını sağlıyoruz. Projemizin ikinci dönemine başvurular bugün itibarıyla başlıyor.Proje kapsamında; Ankara, İstanbul ve İzmir'de, 12 ay boyunca çalışan annelere 325 avro (11.339 TL) destek sağlanacak.Eğitimli ve sigortalı çocuk bakıcılığının teşvikini de sağlamayı hedeflediğimiz projeden toplam 7 bin kadın faydalanacak.Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi II (EDU-CARE II) kapsamında başvuruları aşağıdaki link aracılığıyla e-Devlet üzerinden yapabilirsiniz" dedi.

ANNELERE 325 EURO DESTEK BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

Bakan Isikhan Duyurdu Calisan Annelere 325 Euro Verilecek (1)-1

Çalışan annelere 325 euro destek başvurusu şartlar neler?

Bakan Işıkhan, Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığıyla bu projenin ikinci dönemi için başvuruların bugün itibarıyla başladığını belirtti. Proje kapsamında Ankara, İstanbul ve İzmir'de 12 ay boyunca çalışan annelere 325 euro (11.339 TL) destek sağlanacağı açıklandı.

Bakan Isikhan Duyurdu Calisan Annelere 325 Euro Verilecek (2)

Avrupa Birliği’nin finansman desteği sağladığı projeyle 0-36 ay arasında çocuğu olan ve çocuk bakım sorumlulukları nedeniyle istihdamdan uzaklaşma riski bulunan annelerin, desteklenerek kayıtlı istihdamda kalmaları veya istihdama katılmaları amaçlanıyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ