5 Aralık 2023 Çıldır, Göle dikkat! Ardahan elektrik kesintisi günü felç edecek... Aras Elektrik kesintisi 5 Aralık 2023 Çıldır, Göle dikkat! Ardahan elektrik kesintisi günü felç edecek... Aras Elektrik kesintisi

Büyük Filistin Mitingi, 28 Ekim 2023 Cumartesi günü saat 15.00'da Yeşilköy'deki Atatürk Havalimanı'nda düzenlenmeye başladı. İsrail'in Gazze'de yaptığı katliama tepki için İstanbul Atatürk Havalimanı'nda "Büyük Filistin Mitingi" düzenleniyor. Mitinge Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katılacak.  Atatürk Havalimanı'nda miting alanına 60 metre uzunluğunda, 14 metre yüksekliğinde dev sahne kurulurken Türk bayrakları ile Filistin bayrakları ve Mescid-i Aksa'nın yer aldığı görsellerle donatılan sahneye, katılımcıların mitingi rahat izleyebilmesi için 6 ayrı LED ekran yerleştirildi.

Miting alanına ayrıca 29 ses ve ekran kulesi ile internet kalitesini artırmak için ek olarak 25 seyyar baz istasyonu kuruldu. Miting alanına 12 ayrı giriş kapısında oluşturulan güvenlik noktalarından geçerek alınan vatandaşların, ellerinde Türk bayrağı ile Filistin bayrağı taşıdıkları görüldü. Alana ulaşmak isteyenlerin kullanacağı güzergahlardan biri olan Dünya Ticaret Merkezi metro istasyonu çevresinde yoğun güvenlik önlemi alındı. 

BÜYÜK FİLİSTİN MİTİNGİ KİMLER KATILACAK?

Mitingde, dünyaca ünlü sanatçılar Yusuf İslam, Maher Zain ve Ömer Karaoğlu sahne alırken Büyük Filistin Mitingine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ve DSP Genel Başkanı Önder Aksakal da katılıyor.

Ayrıca, farklı ülkelerden devlet adamları, hükümet temsilcileri ve siyasi parti liderleri ile sanatçılar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, medya, sanat, spor, kültür ve iş dünyasından isimler miting de yer alacak.

BÜYÜK FİLİSTİN MİTİNGİ NE ZAMAN BİTECEK?

Yerli ve yabancı medya kuruluşlarının ilgi gösterdiği mitinge, Türkiye'nin yanı sıra dünya genelinde uluslararası basın kuruluşları da akreditasyon yaptırırken Büyük Filistin Mitingi'nin ne zaman biteceğine ilişkin bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: Haber Merkezi