İş insanı Enes Çelik, 19-26 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan kongrede Bursaspor Kulübü Başkanlığı'na aday olma kararı aldığını açıkladı. Yaşanan bu gelişme sonrası vatandaşlar arama motorlarında Bursaspor başkan adayı Enes Çelik kimdir? araştırmaya başladı. İşte detaylar...

Bursaspor başkan adayı Enes Çelik kimdir?

Enes Çelik, Bursaspor başkanlık adaylığıyla tanınan bir isimdir ve Faruk Çelik'in oğludur. Kestel ve Gürsu bölgelerinde bulunan fabrikaların bir araya gelmesiyle oluşan Uludağ Organize Sanayi Bölgesi'nin ve Texlife İplik-Büküm'ün Yönetim Kurulu Başkanıdır.Ayrıca, hukuk fakültesi mezunu olan Çelik, avukatlık ruhsatını 2012 yılında almıştır.

Enes Çelik kararını sosyal medya hesabından duyurdu.Çelik:

Değerli Bursaspor Camiası. 19-26 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan kongrede yaptığım istişareler sonucu Bursaspor Kulübü Başkanlığı'na aday olma kararı aldım.Ait oldugumuz yere, vakit kaybetmeden dönmeyi amaçladığımız bu yolda, idari, mali ve sportif yönden hata yapma lüksümüzün olmadığının farkındayız.16 Mayıs Perşembe günü, yönetim, icra ve hukuk kurullarımızın da son şeklini almasıyla, planladığımız projeleri kamuoyu ile paylaşmayı düşünüyoruz.Kararımızın camiamıza hayırlı olmasını diliyor, birlik ve beraberlik içinde güzel günler görmek temennisiyle saygılar sunuyorum.

Kaynak: HABER MERKEZİ