Bursa'da kırmızı ışık ihlali yapan bir kamyonet, kavşakta dönüş yapan işçi servisine çarptı. Kazada kamyonet sürücüsü Ferhat K. ve yanında bulunan kadın yolcu ile minibüste bulunan 6 işçi yaralandı.

Kaza Saat 23.00'te Meydana Geldi

Kaza, saat 23.00 sıralarında Nilüfer ilçesi Doğanköy Mahallesi Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi’nde yaşandı. Şeftali Caddesi’nden Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu istikametine giden kamyonet, iddiaya göre kırmızı ışık ihlali yaparak kavşakta dönüş yapan işçi servisine çarptı. Çarpmanın etkisiyle kamyonet ters yöne savruldu.

Çevredekiler Hemen Yardıma Koştu

Kazanın ardından kamyonette sıkışan sürücü ve kadın yolcu, çevredeki vatandaşlar tarafından kurtarılmaya çalışıldı ve durum sağlık ekiplerine bildirildi. Olay yerine gelen sağlık, itfaiye ve polis ekipleri hızlı bir şekilde müdahalede bulundu. İtfaiye ekiplerinin çalışması sonucu kamyonette sıkışan Ferhat K. ve kadın yolcu çıkarılarak sağlık ekiplerine teslim edildi.

Yaralılar Hastaneye Kaldırıldı

Yaralılar, olay yerinde yapılan ilk müdahalelerinin ardından çevredeki hastanelere kaldırıldı. Kamyonet sürücüsü Ferhat K. ve yanındaki kadının hayati tehlikesi bulunurken, 6 işçinin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Trafik Akışı Normale Döndü

Kazanın ardından kamyonet ve minibüs çekici yardımıyla kaldırıldı ve yol temizlenerek trafik akışı normale döndü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: Haber Merkezi