Bursa'nın Yıldırım ilçesinde, ‘El falı bakma' yöntemiyle bir tekstil dükkanından 3 bin 600 dolar çalan kadın dolandırıcı, güvenlik kamerasına yakalandı.

Olay, Yıldırım ilçesi Vişne Caddesi üzerinde bulunan bir tekstil mağazasında meydana geldi. İşyeri sahibi, kadın şüphelinin el falı bakma bahanesiyle dükkanına girdiğini belirtti. Şüphelinin kelime oyunları ve ikna kabiliyeti sayesinde işyeri sahibinin parasının yerini öğrendiği öne sürüldü. Ardından boşluk bularak 3 bin 600 doları çalan kadın, mağazadan hızla uzaklaştı.

Olayla ilgili konuşan sanayi esnafı Talip Çetin, “Dün aracımı tamire getirdim. O esnada kapalı bir kadın yanımıza yaklaşarak ‘Fal bakayım' dedi. Bu şekilde vatandaşlardan para topluyormuş. Fal baktığı sırada taktiğini devreye sokuyor ve ‘Senin iş yerinde-aracında yüklü miktarda para var' diyor. Kadının ikna kabiliyeti yüksek olduğu için, fal baktığı kişi de paranın yerini söylüyor. Sonrasında bir arkadaşım sosyal medya üzerinden bana bir video attı. Videoyu izlediğimde yanımıza gelen kadını gördüm. Bir tekstil dükkanından 3 bin 600 dolar çalmış. Bu kadın 1-2 defa gelmişti zaten. Telefonumu aldı, birini aradı ve sonra numarayı sildi. Telefonu elime aldığımda internet bankacılığına bile girmeye çalışmış. Allah'tan şifreyi bilmediği için paralarımı alamadı. Ancak kadının ikna kabiliyeti çok yüksek. Parası çalınan arkadaşımıza da geçmiş olsun." şeklinde konuştu.

A W244373 05

Olayın ardından Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen ekipler, kadın şüphelinin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

A W244373 01

Dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunan yetkililer, benzer durumlarla karşılaşanların en yakın polis birimine bilgi vermesi gerektiğini vurguladı.

Kaynak: İHA