Bursa'da geçtiğimiz gün, merkez Osmangazi ilçesinde Ali Ferruh Yücel Caddesi üzerinde iki ayrı düğün konvoyu yol keserek halay çekti. Olay üzerine harekete geçen Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, konvoydaki araç sürücülerine toplamda 48 bin 549 lira idari para cezası uyguladı.

İlk konvoyda yer alan 9 araç sürücüsüne abart egzoz kullanımı, makas atmak, grup halinde araç kullanmak, trafik güvenliğini tehlikeye düşürmek ve trafiği gereksiz yere yavaşlatmak suçlarından toplam 36 bin 567 lira idari para cezası kesildi. Diğer bir düğün konvoyunda ise Mudanya Bulvarı üzerinde yol kesen sürücülere 9 bin 912 lira ve 2 bin 70 lira idari para cezası uygulandı; ayrıca bir sürücünün ehliyetine el konuldu.

Bursa Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, sosyal medya üzerinden yapılan ihbarların değerlendirilerek gerekli yasal işlemlerin yapıldığı belirtildi. Huzurun bozulmasına yönelik her türlü ihlalin denetimlerle engelleneceği vurgulandı. Açıklamada ayrıca, trafik kurallarının sadece korkutmak için değil, toplumun korunması için olduğu ve kurallara uymanın önemi vurgulandı.

Kaynak: İHA