5 Aralık 2023 Foça'da sular durulmayacak! Foça elektrik kesintisi yaşamı felç edecek... Gediz Elektrik kesintisi 5 Aralık 2023 Foça'da sular durulmayacak! Foça elektrik kesintisi yaşamı felç edecek... Gediz Elektrik kesintisi

1100metrekare alan üzerine 130 metrekare tek katlı ve modern mimariye sahip olarak 3,5 ay da yapılan aşevinde düğün, sünnet, hayır ve kışlık hazırlık gibi faaliyetleri rahatlıkla bu ortak kullanım alanında yapabilecek aynı zaman da gelenekleri yaşatarak, imeceyle birlik ve beraberlik içerisinde vatandaşların özel günlerinde rahatça bir araya gelebileceği aşevi Kuyumcu Mahallesine kazandırıldı.

Kurdele kesim öncesi açılış konuşmasını yapan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Kuyumcu Mahallesi Muhtarı Tahsin Özdemir ile yaptığı görüşmelerden bahsederek, “Muhtarımız Tahsin Özdemir ile yaptığımız ilk görüşmelerde mahallemizin bir aşevi ihtiyacının olduğunu dile getirdi, biz de onun bu isteğine kayıtsız kalmayarak hemen çalışmalara başladık. İlk olarak ihale işlemlerini başlatarak süreci hızlandırmak istedik daha sonrasında ise bağışçımız Kamil Daş ile karşılıklı görüşmeler yaptık. Yaptığımız görüşmeler sonucunda 800 bin TL ‘lik bağış yapacağını bizlere belirtti. Bizler de üstümüze düşeni yaparak geri kalan bedel olan 1 milyon 411 bin 600 TL’yi Burhaniye Belediyesi olarak üstlenerek inşaat sürecine başladık. Çevre düzenlemesi dahil 98 gün içerisinde tamamladığımız ve maliyeti 2 milyon 211 bin 600 TL olan Burhaniye Belediyesi Kamil Daş Aşevi’nin yapımında emeği geçen, maddi ve manevi katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi. Yapılan konuşma sonrasında Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş ve Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Bağışçı Kamil Daş’a, Kuyumcu Mahallesi Muhtarı Tahsin Özdemir ve Müteahhit Levent Oğuz İlhan’a teşekkür plaketlerini takdim ettiler.

Kaynak: İHA