Vatandaşlar merak ediyor, Burcu Türünz kimdir? ve Burcu Türünz nereli, kaç yaşında? Bu sorular, Türkiye'nin ilgiyle takip ettiği isimlerden biri olan Burcu Türünz'un hayatına dair merakı artırıyor. Geleneği ve çağdaşlığı bir araya getiren bu isim, adıyla ve çalışmalarıyla Türk medya sahnesinde kendine sağlam bir yer edinmiş durumda. İşte detaylar haberimizde...

Burcu Türünz kimdir?

Burcu Türünz, 24 Şubat 1988'de İstanbul'da dünyaya geldi. İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden onur öğrencisi olarak mezun olduktan sonra Viyana'ya taşındı ve beş yıl boyunca bu şehirde yaşadı.

Viyana Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi üzerine yüksek lisansını tamamladıktan sonra İstanbul'a geri döndü. Burada İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde İnteraktif Pazarlama yüksek lisansını yüksek onur öğrencisi olarak tamamladı. Yazmaya olan yeteneği, onu Pazarlama Türkiye yazarlarından biri haline getirdi.

Burcu, çocukluğundan beri oyunculuk hayali kuruyordu. Güzel sanatlara olan ilgisi, onu Craft Atölye'ye yönlendirdi. Kısa bir süre içinde birçok reklam filminde rol aldı.

Mimar bir anne ve inşaat mühendisi bir babanın ikinci çocuğu olan Burcu Türünz'ün hayatında ayrı bir öneme sahip olan biri daha var: down sendromlu bir abisi. 1.60 boyunda, 47 kg ağırlığında, kahverengi gözlü ve kumral olan Burcu'nun burcu Balık ve ayak numarası 37. İngilizce ve Almanca dillerini bilen Burcu, sadece yazmakla kalmayıp aynı zamanda şarkı sözleri de yazmaktadır.

Kaynak: Haber Merkezi