Son dönemin dikkat çeken animasyon yapımlarından biri olan 'Bulmaca Kulesi: Dev Kuşun Gizemi', merakla beklenen sahneleri ve büyüleyici konusuyla sinema severlerin ilgisini çekiyor. Filmin çekim süreci ise birçok merak uyandıran detay barındırıyor. Peki Bulmaca Kulesi: Dev Kuşun Gizemi filmi nerede çekildi? İşte Konusu ve oyuncuları...

Bulmaca Kulesi: Dev Kuşun Gizemi filmi konusu ne?

Bulmaca Kulesi: Dev Kuşun Gizemi; Dev Kuş’a ulaşmak için zorlu bir maceraya atılan Aslı, Can ve Mert'in hikayesini konu ediyor. Ailecek keyifle izlenebilecek çocuk filmi Bulmaca Kulesi: Dev Kuşun Gizemi macera ve heyecan dolu! Film, Dev Kuş’a ulaşmak için zorlu bir maceraya atılan Aslı, Can ve Mert'in hikayesini konu ediyor. Bir kaza geçiren Aslı, Can ve Mert, kendilerini başka bir boyutta bulur. Bulmaca Kulesi denen yere ışınlanan gençler, burada karşılarına çıkan gizemleri çözmeye çalışır. Bu macera sırasında Aslı, Can ve Mert'in yolu kulenin koruyucusu ve mimarı olan Lugaz Efendi’nin sevimli robotu Lugit ile kesişir. Lugit’le birlikte Kulenin düşmanı Hüdaverdi’nin tuzaklarını bozan gençler, artık kuleden ayrılmaya karar verir. Hüdaverdi’nin hükmettiği tehlikeli bir bölgeye ulaşan Aslı, Can ve Mert, bu sırada Dev Kuş'un yuvasında buluşmak üzere Lugit ile ayrılır. Dev Kuş'a ve Lugit'e ulaşmak için yola koyulan gençler, kendilerini bulmacalarla dolu bir maceranın içinde bulur.

Bulmaca Kulesi Dev Kusun Gizemi Filmi Bulmaca Kulesi Dev Kusun Gizemi Filmi Nerede Cekildi 2

Bulmaca Kulesi: Dev Kuşun Gizemi filmi nerede çekildi? 

Türk sinemasının deneyimli yönetmenlerinden Ahmet Erdal, yeni film projesi için kolları sıvadı. Senaryosunu Ahmet Erdal'ın yazdığı ve senarist Ahmet Ercan'ın da katkı sağladığı filmde başrolleri Selay Taşdöğen, Olcay Yusufoğlu, Gökhan Erciş ve Elif Koç paylaşıyor.Ahmet Erdal'ın yapımcılığını üstlendiği film, Delightfull Animasyon iş birliğiyle hayata geçiriliyor. Teknik ekip ise Melis Seylan'ın sanat yönetmenliği ve Serkan Köseoğlu'nun ses tasarımıyla projeye katkı sağlıyor.

Bulmaca Kulesi: Dev Kuşun Gizemi filmi kimler seslendiriyor?

Başarılı animasyonun seslendirmesinde: Selay Taşdöğen, Olcay Yusufoğlu ve Gökhan Erciş gibi deneyimli oyuncuların yer aldığı film, 3 yaş ve üzeri izleyiciler için uygun görülüyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ