Bucalı Münire Şen Kore yemeğinde usta

Buca’da yaşayan üniversite öğrencisi Münire Şen, Ankara’da düzenlenen Kore Yemeği Yapma Yarışması’nda, lezzet, tat ve görsellikte jüriden tam not aldı

Bucalı Münire Şen Kore yemeğinde usta
27 Temmuz 2020 - 16:40 - Güncelleme: 27 Temmuz 2020 - 17:10

TİMUÇİN ÇELEBİ

Ankara'da düzenlenen "Kore Yemeği Yapma" yarışmasında Türkiye'nin farklı illerinden katılan Türk katılımcılar, hünerlerini sergiledi.

Güney Kore'nin Ankara Büyükelçiliği Kültür Müsteşarlığı tarafından Kore Kültür Merkezi'nde bu yıl 7'ncisi düzenlenen etkinliğe, Kore Kültür Merkezi Müdürü Büyükelçilik Müsteşarı DongWooCho, Kore Turizm Organizasyonu (KTO) İstanbul Ofisi Müdürü Lee Jaesang ile Kore kültürü ve mutfağına ilgi duyan çok sayıda kişi katıldı.Yarışmaya başvuru yapanlar arasında ön elemeyle seçilen 12 yarışmacı "Chiljeolpan'ın yanında, serbest bir çorba ve bir meze" konusunda yarıştı. Yarışmaya Türkiye’nin farklı illerinden ustalar ve şefler de yarışmacı olarak katıldı.  

Güney Kore’ye gidecek

Etkinliğe İzmirden tek yarışmacı olarak katılan Münire Şen 3. olarak derece aldı.

Münire Şen ilk kez katıldığı yemek yarışmasında el becerisi, zamanı verimli kullanma, yemeğin lezzeti, tadı ve görselliği ile jüriden tam not aldı.

Güney Kore Devlet Televizyonu’nun da büyük ilgi gösterdiği yarışmada kanala röportaj veren Münire Şen “Küçük yaşımdan beri Güney Kore’ye ilgi duyuyorum. Korece konuşmayı ve yazmayı kendi kendime öğrendim. Kore yemeklerini çok seviyorum evde sürekli yapıyorum. Bugün burada bu ödülü almak beni çok mutlu etti” dedi.

MünireŞen şöyle devam etti “Ben İzmir’de Uluslararası İlişkiler Öğrencisiyim ve en büyük isteklerimden bir de Güney Kore’ye gitmek.Sosyal medya üzerinden görüştüğüm Koreli arkadaşlarım var, onlarda bu yarışmada başarılı olmam için çok dua ettiler ve derece aldım. Umarım Kore ye gitme hayalim de gerçekleşir.”

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

test