Buca Belediyesi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında, her yer yaştan Bucalının sosyal, eğitsel, kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla hobi, sanat ve meslek edindirme kursları düzenliyor. Piyanodan şiş ve tığ örücülüğüne, resimden yabancı dil kursuna kadar geniş yelpazede hizmet veren kurs merkezleri ekim ayı itibarıyla yeni dönem derslerine başlıyor. 

8 AYRI MERKEZDE DÜZENLENECEK

Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitimi Merkezi iş birliği ile hayata geçirilen kurslar, Buca Belediyesi Cemal Yetginer Etüt, Meslek ve Sanat Atölyesi, Gediz Etüt Eğitim Merkezi, Aziz Nesin Bilgi Eğitim Merkezi, Ceren Özdemir Semt Merkezi, Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi,  Evka -1 Semt Evi, Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi, Kadın Aktivite Merkezi olmak üzere 8 farklı merkezde düzenleniyor.  Kurslara katılan vatandaşlar,  yetenekleri doğrultusunda boş zamanlarını verimli şekilde değerlendirme fırsatı buldukları gibi mesleki beceriler edinme şansı da yakalıyor. 

ÇOCUK VE YETİŞKİNLER YARARLANACAK 

Merkezlerde çocuklar için satranç, dijital okuryazarlık, bilgisayar, gitar, keman, tiyatro, drama, resim, bağlama, zekâ oyunları, piyano kursları açılırken;  yetişkinler için,  halk oyunları, pilates, zumba okuma yazma, el becerilerine yönelik şiş ve tığ örücülüğü, bebek yapımı, ahşap boyama, punch nakış, resim, kâğıt rölyef, makine dikiş, el nakışı, takı tasarım kursları gerçekleştiriliyor. Öte yandan, yetişkinler için mesleki beceriler kazandırmaya yönelik aşçılık, pastacılık, kuaförlük, diksiyon, işaret dili, bilgisayar, bilgi işletmenliği, dijital okuryazarlık, muhasebe, yabancı diller, etkili ve hızlı okuma, ev dekorasyonu eğitimleri de veriliyor.

Bayraklı’da 1,5 yılda 6 Kitap Kafe açıldı Bayraklı’da 1,5 yılda 6 Kitap Kafe açıldı

BAŞVURU MERKEZLERE YAPILACAK

Kurslara başvurmak isteyen vatandaşlar ikametgâh belgesi ve nüfus cüzdan fotokopileriyle merkezlere şahsen giderek başvuru yapılabilecek.

5 BİN KİŞİ YARARLANACAK

Açılan kurslardan bu yıl 5 bin kişinin yararlanmasını öngördüklerini ifade eden Başkan Erhan Kılıç, “Her bir kurs merkezimiz en üst kapasite ile hizmet veriyor.  Pek çok mahallemizde binlerce Bucalının hayatına dokunuyoruz. Geri dönüşler de bizi çok mutlu ediyor” diye konuştu.

Kaynak: Kardelen Buğday