Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, NOW Televizyonu'nda Ezgi Gözeger'in sunduğu Çalar Saat Hafta Sonu programında canlı yayın konuğu oldu. Başkan Duman, Buca'da yürütülen projeleri anlatarak, yollarla ilgili sorunların yakında çözüleceğini belirtti. Duman, "Asfalt plent tesisimiz çok yakında üretime geçecek" diyerek, yollar için gelen şikayetlerin son bulacağını ifade etti. Tesisin üretime başlamasıyla Buca’nın yollarının, sadece üretim maliyeti ile yapılacağını söyledi.

Gençler ve çocuklar için yapılan çalışmalardan da bahseden Duman, Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti gençlere ve çocuklara armağan ettiğini hatırlatarak, ilkokul ve ortaokul öğrencileri için bir etüt merkezi projesinin Eylül ayında hizmete açılacağını, üniversite öğrencileri için ise 150 kişilik bir yurt hazırladıklarını belirtti. Ayrıca, Tınaztepe Kampüsü yakınında ikinci bir yurt açmayı düşündüklerini söyledi.

Belediye başkanlığına geliş sürecini anlatan Duman, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in genç ve kadın adaylara önem verdiğini, bu durumun toplumda karşılık bulduğunu belirtti. İzmir’de olduğu gibi Buca’da da genç ve partili bir adayın çalışmalarına ivme kattığını ifade etti.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE GARANTÖR MODELİ

Kentsel dönüşüm projelerine değinen Duman, "Kentsel dönüşüm düzenleme sahası içerisinde yapılmalıdır" diyerek, 45 dönümlük bir kentsel dönüşüm sahası belirlediklerini ve bu alanda garantörlük yaparak kamuya ve vatandaşlara fayda sağlayacaklarını belirtti. Bu adımın, Buca’nın deprem dirençli bir kent olma yolunda önemli bir gelişme olduğunu vurguladı.

Son olarak, belediye emekçilerine özverili çalışmaları için teşekkür eden Duman, göreve geldiği günden bu yana tüm personel ile 'mesai arkadaşı' ilişkisi kurduğunu ve bu sayede moral ve motivasyonlarının arttığını ifade etti. Buca'ya kalıcı eserler bırakmak için hep birlikte çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Muhabir: Doğukan Fikri Fidan