Buca Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde Betontaş Çınar Anaokulu'nun öğrenci kapasitesini önemli ölçüde artırdı. Yeni eklenen üç sınıfla birlikte anaokulunun toplam öğrenci sayısı 110'a ulaştı. Belediye Başkanı Görkem Duman, Buca'nın minik yüreklerine en iyi eğitimi sunmayı amaçladıklarını belirtti.

Betontaş Çınar Anaokulu, ailelere ekonomik yük olmadan güvenli ve kaliteli eğitim sunmaya devam ederken, kapsamlı bir tadilat sürecinden geçti. Buca Belediyesi iştiraki BUCAMAR tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, okula yeni bir bahçe alanı ve üç yeni sınıf eklendi. Başkan Görkem Duman, yapılan yeniliklerle birlikte eğitim programlarının da güncellendiğini ifade etti.

Çocukların gelişiminde önemli rol oynuyor

Belediye, okul öncesi dönemde çocuklar için ücretsiz Yarı Zamanlı Eğitim Merkezleri ve uygun fiyatlı Çınar Anaokulları ile hizmet veriyor. Bu merkezlerde, Türkçe dil öğretimi, fen, matematik, İngilizce dersleri ve bilişsel etkinlikler gibi geniş ve renkli bir eğitim programı sunuluyor. Başkan Duman, bu programların çocukların gelişiminde önemli bir rol oynadığını ve Buca'nın minik yüreklerine en iyi şartları sağlamak için çalıştıklarını vurguladı.

Betontaş Çınar Anaokulu, haftanın beş günü tam zamanlı olarak 3-6 yaş grubuna eğitim veriyor. Mevcut öğrenci sayısının artırılmasıyla birlikte, yeni eğitim sistemi kapsamında kulüp sayıları çeşitlendirilirken, 3 yaş grubu için uyku sınıfları açıldı. Bucalı minikler, profesyonel eğitmenler eşliğinde İngilizce, drama, jimnastik, spor, dans ve bilim gibi çeşitli alanlarda eğitim alma fırsatı bulacak.

Muhabir: İPEK KIRCA