Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, Serhan Asker'in sunduğu Görkemli Hatıralar programına katıldı. Gölet Tesisleri Ada Kafe'den yayınlanan program, Bucalılar tarafından ilgiyle takip edildi. Programda sanatçılar Tolga Sağ, Gamze Matracı ve Serenad Bağcan'ın müzikleriyle renklendirilirken, kavganın ve sevdanın şairi Ahmed Arif'in vefatının 33. yılı da anıldı. Ayrıca, programda Başkan Duman'ın anneannesi Semai Akbulut da anıldı ve Başkan Duman, sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla Buca'da Buca Belediyesi tarafından hayata geçirecekleri projeleri anlattı.

Başkan Görkem Duman Görkemli Hatıralar’a Konuk Oldu (10)

BUCA BELEDİYESİ ÇALIŞMALARI

Başkan Duman, programda yoksulluğun artmasıyla sosyal belediyeciliğin öneminin arttığına dikkat çekerek, Belediye Lokantası çalışmalarını ve lokantada sunulan hizmetleri anlattı. Duman, bir örnekle konuşmasını destekledi: "Ülkenin büyük bir kesimi ekonomik olarak zorluk çekiyor. 10 bin lira civarında bir emekli maaşıyla geçinmek mümkün değil. Bu nedenle belediye olarak elimizden geleni yapıyoruz. Lokantamızda yemek ücretlerini tüm vatandaşlar için 45 lira olarak belirledik."

İKİ BELEDİYE LOKANTASI DAHA AÇILACAK

Başkan Duman, yakın zamanda iki lokantayı daha hizmete açacaklarını müjdeledi. İkinci lokantanın gelir durumu düşük vatandaşların oturduğu bir semtte, üçüncü lokantanın ise Tınaztepe Kampüsü karşısında açılacağını belirtti. Tınaztepe Kampüsü karşısındaki lokantanın akşam saatlerinde de hizmet vereceğini söyleyen Duman, böylece öğrencilere de destek olacaklarını ifade etti.

Muhabir: Özge Uğulu