Brexit'in öncülerinden olan İngiliz siyasetçi Nigel Farage, Reform UK partisinin Clacton'daki seçim kampanyasında beklenmedik bir saldırıya uğradı. Kampanya sırasında Farage'a bir kadın milkshake fırlattı. Kendini Victoria olarak tanıtan saldırgan, “O beni temsil etmiyor. İnandığım hiçbir şeyi veya buradaki insanlardan herhangi birini temsil etmiyor” şeklinde konuştu.

Nigel Içeeecek

Olayın ardından Essex polisi, saldırıyla ilgili iki kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Saldırının yaşandığı anlarda Farage, bir pub'da basının sorularını yanıtlıyordu. Pub çıkışında McDonald's milkshake'i taşıyan Victoria isimli kadın, Farage'a yaklaşarak içeceği üzerine fırlattı. 25 yaşındaki kadın, saldırı şüphesiyle gözaltına alındı.

Bu, Nigel Farage'ın seçim kampanyaları sırasında maruz kaldığı ilk saldırı değil. 2019 yılında da benzer bir olay yaşanmış ve Farage'ın üzerine milkshake fırlatılmıştı.

Nigel Içecek

Geçtiğimiz hafta Reform UK Partisi’nin liderliğine geri dönen Farage, yaklaşan genel seçimlerde de aday olacağını duyurdu. 4 Temmuz’da yapılacak genel seçimlerde kamuoyu yoklamalarına göre İşçi Partisi’nin kazanması ve Muhafazakar Parti’nin ağır bir yenilgi alması bekleniyor. Farage’ın adaylığını açıklaması, Muhafazakar Parti'ye bir başka darbe daha indirebilir.

Kaynak: Haber Merkezi