Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), Haziran ayı itibarıyla mesken ve sanayi abonelerinin kullandığı gaz ile elektrik üretim amaçlı gazın satış tarifesinde değişiklik yapılmadığını duyurdu. BOTAŞ'ın internet sitesinde yayımlanan tarife tablosuna göre, Haziran ayında geçerli olacak doğalgaz tarifeleri sabit kaldı.

Buna göre, BOTAŞ'ın konut tüketicileri için dağıtım şirketlerine Haziran ayında uygulayacağı satış fiyatı 1000 metreküp doğalgaz için 4 bin 80 lira olarak açıklandı. Sanayi aboneleri için belirlenen tarifeler ise kademe 1 için 1000 metreküp doğalgazda 8 bin 549 lira, kademe 2 için ise 11 bin 374 lira olarak belirlendi.

Botaş Haziran Ayı Doğalgaz Tarifelerini Açıkladı Konutlarda Fiyatlar Sabit!

Elektrik üretim amaçlı doğalgaz tarifesinde ise 1000 metreküp doğalgazın fiyatı 12 bin lira olarak duyuruldu. Doğalgaz fiyat tarifeleri aylık olarak hesaplanıyor.

Kurumun internet sitesinde yer alan duyuruda, "Household Energy Price Index (HEPI) fiyatları esas alındığında konutlarda, Ukrayna'dan sonra Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğalgaz fiyatı ülkemizde uygulanmaktadır" ifadesine yer verildi.

Kaynak: AA