Güney Kore Futbol Federasyonu, Beşiktaş ile adı geçen deneyimli teknik direktör Şenol Güneş'i milli takımın başına getirmek için görüşmeler yürütüyor. Federasyon yetkilileri, Güneş'in bu göreve olumlu yaklaştığını ve görüşmelerin hızla ilerlediğini belirtti.

Şenol Güneş Güney Kore Milli Takımı'nın Teknik Direktörü Olabilir

Şenol Güneş'in bu sezon Beşiktaş ile yollarını ayırmasının ardından gelecek sezon için tekrar siyah-beyazlıların başına geçeceği konuşulurken, Güney Kore milli takımıyla ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor.

Güney Kore Futbol Federasyonu yetkililerinden biri, Şenol Güneş'in milli takım teknik direktörlüğü için görüşmelerin devam ettiğini doğruladı. Güneş'in bu göreve gelmeye sıcak baktığı ve görüşmelerin hızla ilerlediği belirtilirken, federasyonun Güneş'i birinci öncelik olarak belirlediği ifade edildi.

Federasyon yetkilisi, önceden 4 adayın belirlendiğini ancak Şenol Güneş'in Güney Kore için öncelikli olduğunu vurgulayarak, "Kore Futbol Federasyonu, Şenol Güneş'i birinci önceliğine aldı ve görüşmeler devam ediyor. Görüşmeler hızla ilerliyor" açıklamasında bulundu.

Güneş'in de bu görev için istekli olduğunu belirten yetkili, "Şenol Güneş, Kore'nin teknik direktörlüğünü üstlenmek için güçlü bir iradeye sahip, bu nedenle görüşmeler yakın gelecekte sonuçlanabilir. Teknik direktör seçim süreci hakkında net olarak söyleyebileceğim bir şey şu an itibarıyla yok" şeklinde konuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ