Borsa, sermaye piyasasının önemli bir parçası olarak hisse senetleri, tahviller, emtialar ve diğer finansal ürünlerin alınıp satıldığı bir pazardır. Borsalar, şirketlerin hisselerinin değerlendirilmesine, yatırımcıların birikimlerini değerlendirmesine ve ekonominin genel sağlığının bir göstergesi olarak önemli bir rol oynar. Türkiye'de ise İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (Borsa İstanbul) bu tür işlemlerin yapıldığı ana piyasalardan biridir.

Ekonomi ve borsa takipçileri, BİST100 endeksine dahil olan şirketlerin sahiplerini, faaliyet alanlarını ve bölünme zamanlarını internet arama motorlarında araştırıyorlar. Kullanıcılar BNPFK ne iş yapar? BNPFK  kime ait? BNPFK ne zaman bedelsiz bölündü? BNP PARİBAS borsada hangi pazarda? sorularına yanıt arıyor. Bizde haberimizde bunların cevaplarını derledik.İşte detaylar...

BNPFK ne iş yapar?

BNPFK, Türkiye'nin İstanbul ilinde bulunan bir finansal hizmetler şirketidir. Şirket, 1994 yılında kurulmuştur ve BNP Paribas Grubunun bir üyesidir.BNPFK'nın ana faaliyet konusu, bireysel ve kurumsal bankacılık, yatırım bankacılığı, varlık yönetimi ve sigortacılıktır.

BNPFK, bireysel bankacılık alanında, mevduat, kredi, kredi kartı, sigorta ve yatırım gibi ürünler ve hizmetler sunmaktadır. Kurumsal bankacılık alanında, finansman, dış ticaret, yatırım bankacılığı ve proje finansmanı gibi hizmetler sunmaktadır. Yatırım bankacılığı alanında, halka arzlar, tahvil ihraçları ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Varlık yönetimi alanında, fon yönetimi, portföy yönetimi ve bireysel emeklilik gibi hizmetler sunmaktadır. Sigortacılık alanında, hayat sigortası, sağlık sigortası ve emeklilik sigortası gibi ürünler sunmaktadır.

BNPFK kime ait?

Ortağın Adı-Soyadı/Ticaret Unvanı Sermayedeki Payı Para Birimi Sermayedeki Payı (%)
BNP Paribas Leasing Solutions S.A. 104.227.903,2 TRY 95,48
Türk Ekonomi Bankası A.Ş. 4.937.155,51 TRY 4,52
TOPLAM 109.165.058,71 TRY 100

BNPFK ne zaman bedelsiz bölündü?

BNPFK bedelsiz bölünme hakkında bilgi bulunmamıştır.

BNP PARİBAS borsada hangi pazarda?

Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazar:KESİN ALIM SATIM PAZARI-(NİTELİKLİ YATIRIMCILAR ARASINDA)

Kaynak: HABER MERKEZİ