Bingöl’ün Ilıcalar beldesinde bulunan ve şifalı olduğu düşünülen doğal kaynak suyu, sıcak havaların etkisiyle bölge halkının tercihi haline geldi. Kent merkezine yaklaşık 20 kilometre mesafede yer alan Ilıcalar beldesi, hem sıcaktan bunalanların hem de yüzmek isteyen çocukların uğrak noktası haline geldi.

Bingolde Sifali Suyun Gizemi Kaynak Suyu Vatandaslara Sifa Sagitiyor (2)

Yaz aylarında hava sıcaklıklarının 30 derecenin üzerine çıktığı Bingöl’de, Ilıcalar beldesindeki doğal kaynak suyu serinlemek isteyenler için ideal bir seçenek oluşturuyor. Kayalıklar altından çıkan ve şifalı olduğuna inanılan su, vatandaşların ilgisini çekiyor ve aynı zamanda çocuklar için yüzme pratiği yapma alanı sağlıyor.

Bingolde Sifali Suyun Gizemi Kaynak Suyu Vatandaslara Sifa Sagitiyor

Bölgeyi ziyaret eden vatandaşlar, suyun doğal ve temiz olduğunu vurgulayarak, çevreye duyarlı olunması gerektiğini dile getirdi. Ilıcalar beldesinden gelen Servet Aktay, “Doğal bir yer, çok güzel bir yer ama ilgilenen yok. Yetkililerin buraya bir el atması lazım, çevreyi düzenlemeleri lazım” dedi. Aynı şekilde Sancak beldesinden gelen Hüseyin Çayır da, “Bingöl’de sıcaklıklar 35 dereceye yaklaştı. O yüzden herkes serinlemek için geliyor biz de geldik. Doğal bir yer, kayaların altından sıcak su çıkıyor. Kışın bile girilebilir. Ama bakımının yapılması lazım, gelen insanların biraz daha duyarlı olması lazım” şeklinde konuştu.

Ilıcalar beldesi, doğal güzellikleri ve serin sularıyla hem yerel halkın hem de şehir dışından gelen ziyaretçilerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Kaynak: İHA